Trwa ładowanie strony...

Zapisz się na newsletter

Rezerwacja online

Przyjazd:
Wyjazd:
Już od
Sprawdź dostępność

Jola Grabowska. Wystawa malarstwa - FINISAŻ / Koncert gitarowy - 31.08.2018

Poetycko o malarskich inspiracjach i muzycznie o poezji, czyli malarka opowiada o podróżach, ludziach, naturze... a duet gitarowy z Białegostoku uświetnia wieczór poetycką piosenką.

Od początku lipca br. w przestrzeni Hotelu Loft eksponowane są prace Joli Grabowskiej. Podsumowaniem wystawy będzie Finisaż, organizowany w naszym obiekcie 31.08.2018 o godz. 19.00. Wydarzenie to jednocześnie kończy projekt artystki związany z podróżami artystycznymi.

Prace malarki trafiły do Hotelu wprost z Centrum Sztuki Współczesnej im. Andrzeja Strumiłły. Kolejnym miejscem ekspozycji obrazów Joli Grabowskiej będzie... Bruksela. Najnowszy projekt artystki, promujący region Podlasie, już w październiku będzie prezentowany w stolicy Unii Europejskiej.

Zanim to się stanie, serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy w naszych stylowych wnętrzach! 

Patronatem medialnym wydarzenie objęły: Niebywałe Suwałki, Dwutygodnik Suwalski, Suwalki24.pl Radio Białystok. Studio Suwałki oraz suwalki.info

 


Jola Grabowska. Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu (dyplom z grafiki warsztatowej w 2005 roku), z urodzenia suwalczanka, zajmuje się malarstwem, grafiką, fotografią. Prace jej autorstwa publikowane były m.in. w magazynie „Enigma” oraz „Baltas Kambarys”. Artystka brała udział w 30 zbiorowych wystawach w kraju i za granicą, w większości na Litwie, gdzie wielokrotnie uczestniczyła w międzynarodowych plenerach malarskich. Ma na koncie 8 wystaw indywidualnych, m.in. w Gdańsku oraz w Wilnie. 

Wystawa prezentowana w Hotelu Loft składa się z różnych wątków oraz inspiracji przewijających się w pracy malarki na przestrzeni ostatniej dekady. Tą wystawą powraca, po latach, do techniki akwareli, którą posługiwała się najchętniej w okresie nauki w liceum plastycznym w Supraślu,

Ekspozycja przedstawia obrazy, których głównym tematem jest przyroda, natura, w mniej lub bardziej oczywistej odsłonie – od konkretnych, czytelnych motywów poprzez elementy abstrakcji organicznej. Przebija się w tym zestawieniu zainteresowanie żywiołami, a także pojawiają się przedmioty, elementy architektury czy też zwierząt. Nie bez znaczenia jest tu fakt, że artystka wychowała się otoczona pięknym krajobrazem Suwalszczyzny, który na zawsze zakorzenił w niej miłość do przyrody.

Prace prezentowane będą od lipca do września 2018 r.

Istnieje możliwość nabycia prezentowanych na wystawie obrazów. Więcej informacji w recepcji Hotelu LOFT 1898.


 
Adam "Romanoff" Romanowicz
Absolwent pedagogiki kulturoznawczej na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku. Gra, śpiewa i komponuje od 1990 r. Wielokrotny uczestnik przeglądów i konkursów piosenki, współorganizator, juror i uczestnik spotkań z poezją i innych imprez kulturalnych na terenie Białegostoku i województwa podlaskiego. 
 
Grzegorz Kowalewski
Absolwent Politechniki Białostockiej. Gra i śpiewa od 1995 r. Wieloletni członek Chóru Politechniki Białostockiej oraz Chóru Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, z którymi występował na scenach polskich i europejskich zdobywając liczne nagrody. Program duetu składa się z piosenek z nurtu poezji śpiewanej (z repertuaru Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego, grupy „Bez Jacka”, „Starego Dobrego Małżeństwa”) oraz piosenek żeglarskich. Forma wykonania nawiązuje do klasycznych interpretacji piosenek bardów lat 70 i 80.
 
kod promo
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij