Trwa ładowanie strony...

Zapisz się na newsletter

Rezerwacja online

Przyjazd:
Wyjazd:
Już od
Sprawdź dostępność

Jola Grabowska. Wystawa malarstwa w Hotelu Loft

Wprost z CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ - do Hotelu Loft. Już od lipca, w klimatycznej przestrzeni Kantyna Coctail Bar, będzie można obejrzeć prace Joli Grabowskiej. 

Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu (dyplom z grafiki warsztatowej w 2005 roku), z urodzenia suwalczanka, zajmuje się malarstwem, grafiką, fotografią. Prace jej autorstwa publikowane były m.in. w magazynie „Enigma” oraz „Baltas Kambarys”. Artystka brała udział w 30 zbiorowych wystawach w kraju i za granicą, w większości na Litwie, gdzie wielokrotnie uczestniczyła w międzynarodowych plenerach malarskich. Ma na koncie 8 wystaw indywidualnych, m.in. w Gdańsku oraz w Wilnie. 

Wystawa prezentowana w Hotelu Loft składa się z różnych wątków oraz inspiracji przewijających się w pracy malarki na przestrzeni ostatniej dekady. Tą wystawą powraca, po latach, do techniki akwareli, którą posługiwała się najchętniej w okresie nauki w liceum plastycznym w Supraślu,

Ekspozycja przedstawia obrazy, których głównym tematem jest przyroda, natura, w mniej lub bardziej oczywistej odsłonie – od konkretnych, czytelnych motywów poprzez elementy abstrakcji organicznej. Przebija się w tym zestawieniu zainteresowanie żywiołami, a także pojawiają się przedmioty, elementy architektury czy też zwierząt. Nie bez znaczenia jest tu fakt, że artystka wychowała się otoczona pięknym krajobrazem Suwalszczyzny, który na zawsze zakorzenił w niej miłość do przyrody.

Prace prezentowane będą od lipca do września 2018 r.

 

kod promo
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij