The page is loading...

Subscribe to newsletter

Online booking

Arrival:
Departure:
From PLN
Check availability

Jola Grabowska. Wystawa malarstwa w Hotelu Loft

Wprost z CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ - do Hotelu Loft. Już od lipca, w klimatycznej przestrzeni Kantyna Coctail Bar, będzie można obejrzeć prace Joli Grabowskiej. 

Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu (dyplom z grafiki warsztatowej w 2005 roku), z urodzenia suwalczanka, zajmuje się malarstwem, grafiką, fotografią. Prace jej autorstwa publikowane były m.in. w magazynie „Enigma” oraz „Baltas Kambarys”. Artystka brała udział w 30 zbiorowych wystawach w kraju i za granicą, w większości na Litwie, gdzie wielokrotnie uczestniczyła w międzynarodowych plenerach malarskich. Ma na koncie 8 wystaw indywidualnych, m.in. w Gdańsku oraz w Wilnie. 

Wystawa prezentowana w Hotelu Loft składa się z różnych wątków oraz inspiracji przewijających się w pracy malarki na przestrzeni ostatniej dekady. Tą wystawą powraca, po latach, do techniki akwareli, którą posługiwała się najchętniej w okresie nauki w liceum plastycznym w Supraślu,

Ekspozycja przedstawia obrazy, których głównym tematem jest przyroda, natura, w mniej lub bardziej oczywistej odsłonie – od konkretnych, czytelnych motywów poprzez elementy abstrakcji organicznej. Przebija się w tym zestawieniu zainteresowanie żywiołami, a także pojawiają się przedmioty, elementy architektury czy też zwierząt. Nie bez znaczenia jest tu fakt, że artystka wychowała się otoczona pięknym krajobrazem Suwalszczyzny, który na zawsze zakorzenił w niej miłość do przyrody.

Prace prezentowane będą od lipca do września 2018 r.

 

promo code
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings.

OK, close