The page is loading...

Subscribe to newsletter

Online booking

Arrival:
Departure:
From PLN
Check availability

Baśniowy szlak

Szlak z siedmioma głównymi przystankami - ciekawie zagospodarowanymi miejscami wypoczynku, zabawy, rekreacji i edukacji, zwanymi potocznie Wioskami Bajek. Bazują one na twórczości Marii Konopnickiej, legendach regionalnych i wątkach baśniowych. Każda z wiosek poświęcona jest innej tematyce, ma własne postaci patronów – przewodników, oddzielny pakiet gier, zabaw, animacji i scenariuszy zajęć z dziećmi i młodzieżą.

Do całej trasy Baśniowego Szlaku przygotowano karty wędrowców ułatwiające i urozmaicające zwiedzanie. Mała Karta Wędrowca prowadzi po terenie danej wioski, zaś Duża Karta Wędrowca posłuży podczas odwiedzania całego szlaku - otrzymania pieczęci oraz zdobywania nagród, to również pamiątka z odbytej podróży.

Pierwszym przystankiem na Baśniowym Szlaku jest Zaułek Krasnoludków przy Muzeum słynnej suwalczanki Marii Konopnickiej - w miejscu, gdzie poetka przyszła na świat i spędziła swoje dzieciństwo.

Zaledwie kilka kilometrów od Suwałk znajduje się następny baśniowy przystanek – Wioska Wesołych Wędrowców.

Wędrując doliną Rospudy, przez Raczki i Dowspudę, słynną z pałacu Paca oraz przez królewskie miasto Augustów, w sercu Puszczy Augustowskiej odkryjemy Wioskę Darów Lasu.

Kolejnym przystankiem na szlaku jest Puńsk – polska stolica Litwinów i Wioska Dwóch Mistrzów, z których „jeden włada literami, drugi moc ma nad dźwiękami”.

Jeszcze inne przygody czekają w Bakałarzewie, w dolinie Rospudy, gdzie poznamy historię pradawnego, walecznego ludu Jaćwingów - Wioska Zapomnianych Wojów.

Dolina Przygód nad Szeszupą - tajemnicza kraina rzek i jezior. W przemierzeniu oryginalnej trasy, z torem przeszkód i ścieżką zdrowia, pomocny będzie krasnoludek Sikorek.

Podczas wędrówki Baśniowym Szlakiem zawitamy do Sejn – małego miasteczka nad rzeką Marychą. Tam będziemy mogli przemierzyć Miasteczko Sekretnych Uliczek.

 

promo code
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings.

OK, close