Trwa ładowanie strony...

Zapisz się na newsletter

Rezerwacja online

Przyjazd:
Wyjazd:
Już od
Sprawdź dostępność

Baśniowy szlak

Szlak z siedmioma głównymi przystankami - ciekawie zagospodarowanymi miejscami wypoczynku, zabawy, rekreacji i edukacji, zwanymi potocznie Wioskami Bajek. Bazują one na twórczości Marii Konopnickiej, legendach regionalnych i wątkach baśniowych. Każda z wiosek poświęcona jest innej tematyce, ma własne postaci patronów – przewodników, oddzielny pakiet gier, zabaw, animacji i scenariuszy zajęć z dziećmi i młodzieżą.

Do całej trasy Baśniowego Szlaku przygotowano karty wędrowców ułatwiające i urozmaicające zwiedzanie. Mała Karta Wędrowca prowadzi po terenie danej wioski, zaś Duża Karta Wędrowca posłuży podczas odwiedzania całego szlaku - otrzymania pieczęci oraz zdobywania nagród, to również pamiątka z odbytej podróży.

Pierwszym przystankiem na Baśniowym Szlaku jest Zaułek Krasnoludków przy Muzeum słynnej suwalczanki Marii Konopnickiej - w miejscu, gdzie poetka przyszła na świat i spędziła swoje dzieciństwo.

Zaledwie kilka kilometrów od Suwałk znajduje się następny baśniowy przystanek – Wioska Wesołych Wędrowców.

Wędrując doliną Rospudy, przez Raczki i Dowspudę, słynną z pałacu Paca oraz przez królewskie miasto Augustów, w sercu Puszczy Augustowskiej odkryjemy Wioskę Darów Lasu.

Kolejnym przystankiem na szlaku jest Puńsk – polska stolica Litwinów i Wioska Dwóch Mistrzów, z których „jeden włada literami, drugi moc ma nad dźwiękami”.

Jeszcze inne przygody czekają w Bakałarzewie, w dolinie Rospudy, gdzie poznamy historię pradawnego, walecznego ludu Jaćwingów - Wioska Zapomnianych Wojów.

Dolina Przygód nad Szeszupą - tajemnicza kraina rzek i jezior. W przemierzeniu oryginalnej trasy, z torem przeszkód i ścieżką zdrowia, pomocny będzie krasnoludek Sikorek.

Podczas wędrówki Baśniowym Szlakiem zawitamy do Sejn – małego miasteczka nad rzeką Marychą. Tam będziemy mogli przemierzyć Miasteczko Sekretnych Uliczek.

 

kod promo
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij