Trwa ładowanie strony...

Zapisz się na newsletter

Rezerwacja online

Przyjazd:
Wyjazd:
Już od
Sprawdź dostępność

Kalendarium

Biegun zimna 2020 za nami.

Kolejna edycja za nami, co prawda pogodzie bliżej było do wiosny niż do zimy, lecz nie zmieniło to klimatu i atmosfery całej imprezy. Te trzy dni na pewno pozostaną długo w naszej pamięci. Dzięki głównemu organizatorowi, którym jest Fundacja Kierunek Ultra, w tym roku ponownie mogliśmy doświadczyć gęsiej skórki słuchając opowieści tak wspaniałych osób jak Patrycja Bereznowska czy Piotr Hercog.

Patrycja Bereznowska - Mistrzyni Świata, Mistrzyni Europy w biegach 24- godzinnych. 1 miejsce i rekord trasy BadWater, biegu na dystanisie 135mil w Dolinie Śmierci USA.

Piotr Hercog - zwycięzca Moab Endurance Run - 240mil, zwycięzca Kilimanjaro Extreme Marathon -42km, zwycięzca foreginer Mount Everest Marathon - 42km.

Dziękujemy naszym wspaniałym Gościom za przybycie do Suwałk. Dziękujemy uczestnikom za obecność. Dziękujemy Fundacji Kierunek Ultra za zaufanie i współpracę. Wraca pytanie, kto w przyszłym roku? ;)

Znani w Hotelu LOFT 1898

Wybitni Goście odwiedzają Suwałki i Hotel LOFT 1898. Osoby, których przedstawiać nie trzeba, ikona polskiej piosenki – fantastyczna Alicja Majewska oraz wspaniały kompozytor Włodzimierz Korcz.

Jesteśmy wielkimi fanami naszych cudownych Gości tym bardziej Państwa pobyt w naszym hotelu był dla nas cudownym doświadczeniem.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i wybór naszego obiektu jako miejsca odpoczynku.

 

Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Suwalskiego Chóru Kameralnego

Cóż to było za magiczne styczniowe popołudnie …

26 stycznia w Hotelu LOFT 1898 w Suwałkach odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Suwalskiego Chóru Kameralnego.
W dalszym ciągu nie możemy wyjść z podziwu dla wczorajszego wydarzenia

To był fan-ta-stycz-ny koncert.

Dziękujemy Suwalskiemu Chórowi Kameralnemu oraz Orkiestrze Kameralnej "La Notte"!

Dziękujemy wspaniali Goście, frekwencja trochę nas zaskoczyła. Brawo Wy!

Wyjątkowi Goście

Dziś ( 24.01.2020) mieliśmy wyjątkowych Gości. Odwiedziły nas dzieci ze Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie i Dzieciom "Szansa". Nasi mali goście poznawali nowe smaki oraz uczyli się obyczajów panujących w restauracjach.

Było gwarnie, radośnie i pysznie. Do zobaczenia ponownie!

 

Bal Lekarza 2020

11 stycznia mieliśmy przyjemność przygotowania corocznego Balu Lekarza.

Wybitna uroczystość, podczas której to my pomagaliśmy i obsługiwaliśmy osoby, które na codzień pomagają, leczą i ratują.

W ramach podziękowania otrzymaliśmy wyjatkowy podarunek - pięknego OSKARA !

To pierwsze takie podziękowanie/ nagroda za co serdecznie wszystkim uczestnikom balu dziękujemy!

Życzmy wszystkiego dobrego w Nowym Roku i mamy nadzieję, iż spotkamy się na kolejnej edycji Balu Lekarza w Hotelu LOFT 1898 w Suwałkach.

 

Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej im. Tomka Godlewskiego w Suwałkach

W miniony weekend odbyło się fantastyczne wydarzenie Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej im. Tomka Godlewskiego w Suwałkach. Wiele wybitnych postaci pojawiło się w naszym mieście, by wesprzeć te charytatywną inicjatywę. Gratulujemy organizatorem, do dziś jesteśmy pod wrażeniem tej imprezy. Podczas turnieju dołączyliśmy do zabawy i całej akcji wygrywając licytację koszulki Reprezentacji Polski z autografami.

 

Bal Sylwestrowy 2019/ 2020

Powitaliśmy nowy 2020 rok.
Ahh... cóż to był za Bal!!

Wracamy na chwilę do tej magicznej nocy z kilkoma zdjęciami.

Żadna dekoracja, żadne dania, ani najlepsze nagrody nie stworzą tego jednego, jakże ważnego elementu, który po raz kolejny otrzymaliśmy od naszych cudownych Gości – wspaniałego, przyjacielskiego klimatu.

Dziękujemy, że spędziliście tę wyjątkową czas w Hotelu LOFT. Dziękujemy za wspaniałą zabawę i mamy nadzieję, do zobaczenia.

Ale, ta noc nie byłaby taka sama gdyby nie było z nami:

Uderz Do Baru – za każdym razem udowadniacie swoją wartość i jakość- niezastąpieni.

Animator - Happy Children - Anna Wolańska – wieczór pełen zabaw i uśmiechów, dzieci bawiły się świetnie, dziękujemy i gorąco polecamy.

FotoLustro-uśmiech proszę - współpraca z Wami to czysta przyjemność, profesjonalnie i pięknie. Dziękujemy.

I na koniec oni – TheSilvers
Byliście rewelacyjni ‼️ Mega profesjonalne podejście, fantastyczna współpraca! W pewnym momencie baliśmy się czy nasz parkiet wytrzyma to tempo, był rozgrzany do czerwoności. Co robicie 31.12.2020?

Dziękujemy wszystkim i życzymy Wam by rok 2020, który wspólnie powitaliśmy był pełen radości, niech nadchodzący czas spełni Wasze najskrytsze marzenia.

Sushi i herbata

Futomaki, nigri, uramaki, hosomaki, gunkanmaki przez cały dzień, a do tego wieczór z warsztatami herbaty.

Nie straszne nam przesądy, dlatego też w piątek 13 grudnia, w Hotelu LOFT 1898 odbyło się wyjątkowe wydarzenie „ Sushi i herbata”. Cały dzień z sushi przygotowywanym przez Szefa Kuchni Bogdana Mroza, oraz wieczorne warsztaty herbaciane. Wspaniali Goście, wyjątkowy dzień i świetny wieczór z ogromem ciekawych informacji.

Dziękujemy wszystkim przybyłym za obecność i zapraszamy na nasze kolejne wydarzenia!

 

Znani w Hotelu LOFT 1898

Takiej kumulacji gwiazd w Suwalkach jeszcze nie mieliśmy. Andrzej Piaseczny, Justyna Steczkowska, Kasia Cerekwicka, Halina Młynkowa, Joanna Racewicz, Agata Nizińska.

Plejada gwiazd odwiedziła Suwałki, a na miejsce odpoczynku po długiej drodze wybrała Hotel LOFT. Za każdym razem, gdy nasz obiekt odwiedzają twarze showbiznesu, sportu czy kultury cieszymy się bardzo, ale tym razem, ciężko było opisać naszą radość. Tylu wybitnych Gości w jednym miejscu i w jednym czasie. Takie rzeczy tylko w Hotelu LOFT 1898 w Suwałkach.

Serdecznie dziękujemy za wybór naszego obiektu :) zapraszamy ponownie na naszą piękną Suwalszczyznę.

 

Taneczne Andrzejki w Hotelu LOFT

Zgodnie z zapowiedziami, największe i najgłośniejsze Andrzejki w Suwałkach! Drugi rok z rzędy bawimy się z formułą tanecznych andrzejek.

Po dwóch tegorocznych imprezach stwierdzamy, iż jest ona poprawna i trafia w Wasze gusta! To były dwa niesamowite weekendy, wypełnione porywającą zabawą.

Dziękujemy i zapraszamy na kolejne wydarzenie organizowane w Hotelu LOFT 1898.

 

Live Cooking- Kuchnia Tajska

Jak w każdy ostatni piątek miesiąca zaprosiliśmy Was drodzy Goście na wydarzenie kulinarne w Hotelu LOFT. 29 listopada nasze wydarzenie przebiegło pod hasłem "Kuchnia Tajska".

Zainteresowanie tą propozycją przerosło nasze najoptymistyczniejsze oczekiwania! Dziękujemy, że tak licznie przybyliście na spotkanie z naszym Szefem Kuchni!

Już dziś zapraszamy na kolejne edycje, zawsze w ostatni piątek miesiąca w Kantyna Coctail Bar.

 

Uczta Marcina- kolacja degustacyjna

Uczta Marcina - kolacja degustacyjna w Restauracji Tatarak, czyli wysmakowany wieczór z autorskimi daniami Szefa Kuchni Restauracja Tatarak Bogdana Mroza. Było pięknie, wykwitnie... pysznie!
Dziękujemy naszym Gościom za wyjątkową atmosferę, to wszystko dzięki Wam!
PS kolejna edycja Kolacji Degustacyjnej już na wiosnę.

 

Razem możemy więcej

30 października 2019 to data, która na zapisze się w historii Suwalskiego Sportu.

Debiut i zwycięstwo MKS Ślepsk Malow Suwałki w rozgrywkach Plus Ligi.

Dziękujemy! Cieszymy się, że możemy być częścią tej wielkiej drużyny.

Czekamy z niecierpliwością na pierwszy mecz w Suwałkach.

 

Bawarska Feta w Kantyna Coctail Bar

25 października zapisze się na długo w naszej pamięci. Tego dnia odbyła się pierwsza edycja Bawarska Feta w Kantyna Coctail Bar. Wydarzenie nawiązujące do jakże piwnej tradycji „Oktoberfest”. Zanim o wydarzeniu, to na początku o Gościach. Czego byśmy nie wymyślili, nie udało by się to gdyby nie WY. Jako zespół Hotelu LOFT bawiliśmy się wybornie tego wieczoru - dziękujemy. Zabawy, w których wzięliście udział, będziemy pamiętać bardzoooo długo. Wspólne salwy śmiechu i przybite piątki to dla nas najlepsza nagroda.

Określenie jednego z Gości „ Golonka mnie wzruszyła” zapisujemy jako cytat miesiąca, albo i roku.

Musimy to powtórzyć, co Wy na to?

Bal Tenisisty 2019

26 października odbyła się uroczystość z okazji 25-lecia Suwalskiego Towarzystwa Tenisowego. Jest nam niezmiernie miło, iż mogliśmy gościć tak wyjątkowe wydarzenie w Hotelu LOFT 1898.

Dziękujemy za zaufanie i współpracę przy organizacji tak ważnej dla Państwa stowarzyszenia uroczystości.

Jednocześnie gratulujemy tak pięknej rocznicy, życzymy wielu sportowych sukcesów, wielu kolejnych rocznic, mamy nadzieje, że organizowanych wspólnie.

Sukces kulinarny

Chcemy pochwalić się, ale przede wszystkim uczniów Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Suwałkach. Przez długi czas przygotowywali się pod okiem naszego Szefa Kuchni Bogdana Mroza do Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego dla szkół resortowych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi „ Gołębie na talerzu”. Trójka, którą widzicie na zdjęciu pokonała konkurencje z całej Polski, zajmując pierwsze miejsce ! W imieniu całego Hotelu, a przede wszystkim Szefa Kuchni Bogdana Mroza, gorąco Wam GRATULUJEMY! Nie ukrywamy, iż jesteśmy dumni, że udało Wam się osiągnąć tak wielki sukces!  Danie, które podbiło Polskę to:
Pierś z gołębia, z kopytkami dyniowymi i puree z kasztanów.

Koncert Zespołu SUSZ w Kantyna Coctail Bar

Zespół SUSZ to piątka wyjątkowych Suwalczan. Tworzą oni muzykę z pogranicza rocka, jazzu, muzyki alternatywnej i tradycyjnej. 11 października mieliśmy przyjemność usłyszeć ich twórczość w Kantyna Coctail Bar. Piękne, nastrojowe utwory, które są połączeniem wielu gatunków i motywów muzycznych, wprawiły nas w cudowny nastrój tego wieczora. Dziękujemy, że byliście z nami.

X Memoriał Józefa Gajewskiego w Suwałkach

MKS Ślepsk Malow Suwałki zwycięzca X Memoriał Józefa Gajewskiego w Suwałkach gratulujemy ‼ Dziękujemy wszystkim drużynom biorącym udział w memoriale!! W szczególności ONICO Warszawa których mieliśmy okazję gościć w trakcie turnieju. Hotel Loft 1898 partnerem tego wspaniałego sportowego święta siatkówki.

Moto Show Suwałki

2 dni pełne emocji, koni mechanicznych, zapachu spalonej gumy, tysięcy odwiedzających Gości.

Tak możnaby w kilku słowach opisać wydarzenie Moto Show w Suwałkach. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem imprezy. Chcemy więcej!

Gratulujemy organizatorom i dziękujemy, że mogliśmy być częścią tego wydarzenia.

 

O kawie przy kawie

12 września aromat kawy można było poczuć już przed wejściem do Hotelu LOFT 1898. Cudowny aromat kusił i zapraszał do odwiedzenia Kantyna Coctail Bar.

Pierwsze spotkanie degustacyjne organizowane wspólnie z firmą Gastromat okazało się cudowną okazją do wspólnego spotkania, degustacji kawy, wysłuchania wielu ciekawostek i przede wszystkim miłego spędzenia ciepłego, wrześniowego wieczoru!

Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie !! Do zobaczenia w Kantyna Coctail Bar !

 

VII Międzynarodowy Festiwal ARS Musica.

Wybitne - tak jednym słowem można określić wykony uczestników Konceru Promocyjnego VII Międzynarodowego Festiwalu ARS Musica.

W dalszym ciągu jesteśmy pod wrażeniem tego, co pokazali nam wczoraj młodzi artyści. Świetna robota!

Dziękujemy za ten magiczny wieczór uczestnikom i organizatorom Festiwalu.

 

notofest - 3. Festiwal Filmowy Suwałki

Kiedy tylko możemy wspieramy wszelkie inicjatywy kulturowe. Chcemy by Suwałki żyły kulturą. Dlatego też postanowiliśmy zostać Parnerem kolejnej, 3 już edycji Festiwalu Filmowego - notofest.

Spotkania z wybitnymi twórcami kina, ciekawe dokumenty, inspirujące i mocne projekcje w kinie plenerowym oraz warsztaty filmowe i scenariuszowe. To wszystko działo się od 14 do 17 sierpnia.

Staliśmy też częścią festiwalu, mogąc gościć warsztaty scenariuszowe prowadzone przez samego Krzysztofa Zanussiego.

 

Inwestujemy w ekologię

W czasach gwałtownego wzrostu zużycia energii, dominujące jej źródło, bo aż 85%, pochodzi ze spalania ropy, węgla oraz użycia gazu. Dziś zaczynamy to zmieniać, zaczynamy od siebie i ruszamy z montażem naszej instalacji fotowoltaicznej. Praca paneli fotowoltaicznych nie powoduje emisji substancji mogących zaszkodzić zdrowiu ludzi czy przyrodzie. Działania na rzecz ochrony środowiska podejmujemy już od dłuższego czasu, ale dziś wraz z rozpoczęciem montażu, oficjalnie uruchamiamy projekt #loft4eko, który będzie skupiać wszelkie nasze działania. Możemy Wam obiecać, że to dopiero początek -  będzie się działo!!

 

12 edycja Suwałki Blues Festival za nami.

4 dniowe święto Bluesa po raz kolejny dostarczyło nam wspaniałych koncertów, spotkań i wydarzeń.

Gratulujemy organizatorom świetnie przeprowadzonego wydarzenia. Z naszej strony dziękujemy za współpracę i zaufanie. Cieszymy się, iż mogliśmy Gościć największe Gwiazdy Festiwalu. Podziękowania należą się Gościom, którzy zaufali nam i postanowili spędzić ten bluesowy czas w naszym obiekcie. Co roku staramy się czymś Was zaskoczyć i gwarantujemy, że już planujemy przyszłoroczny pobyt.

 

Reso 10,5 - Miejskie Święto Biegania

Ponad 1200 z Polski, Litwy, Ukrainy, Białorusi, Obwodu Kaliningradzkiego czy Danii wzięło udział w tegorocznej edycji ćwierćmaratonu Reso Suwałki 10,5. W sobotnie popołudnie (06.07) w centrum miasta odbyła się kolejna edycja RESO Suwałki 10,5, czyli Miejskie Święto Biegania. Niesamowite wydarzenie promujące zdrowy i przede wszystkim sportowy tryb życia. Partnerowanie takim inicjatywom to sama przyjemność. Serdecznie gratulujemy organizatorom, przebieg całego wydarzenia był na najwyższym poziomie. Cieszymy się, że jako Hotel LOFT 1898 możemy być częścią tego wspaniałego wydarzenia. My już dziś czekamy na kolejną edycję, która będzie wyjątkową, gdyż Suwalski ćwierćmaraton, urośnie do rangi półmaratonu.

(Zdjęcie: Miłosz Kozakiewicz)

Promocja Albumu Suwalszczyzna- Inspiracje

W czwartek 4 Lipca w Hotelu LOFT 1898 odbyło się spotkanie promocyjne Albumu Suwalszczyzna Inspiracje.

Ponad 250 zdjęć – przepięknych krajobrazów Suwalszczyzny, ziemi sejneńskiej i augustowskiej można podziwiać w nowym albumie Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych ,,Nad Czarną Hańczą" - ,,Suwalszczyzna - Pojezierze Suwalsko-Augustowskie. Ziemia Sejneńska".

Autorami zdjęć są: Andrzej Sidor, Piotr Bułanow, Krzysztof Mierzejewski (na fot. z lewej) i Bogdan Pieklik. Autorem tekstu i wierszy Jan Bacewicz. Dzieło zredagował Stanisław Kurak.

Wydarzenie uświetnił występ zespołu ludowego Rospuda z Filipowa. Dziękujemy Stowarzyszeniu Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych ,,Nad Czarną Hańczą" za wybór naszego obiektu do realizacji tego wydarzenia jednocześnie gratulujemy nowego „dziecka”, które wszystkim gorąco polecamy.

(Zdjęcie: Miłosz Kozakiewicz)

Pianino w Hotelu LOFT 1898

Chcemy przedstawić Wam nowość w Hotelu LOFT1898
Piękny instrument, uświetniający wieczory w naszym barze oraz obiady w Restauracji - Pianino! Oficjalna premiera odbędzie się podczas wieczornych koncertów Suwałki Blues Festival w Kantyna Coctail Bar. Zapraszamy serdecznie

 

XIX Piknik Kawaleryjski

W zeszłą niedzielę, 30 czerwca historia zatoczyła koło. W związku z odbywającym się w Suwałkach XIX Piknikiem Kawaleryjskim nasz obiekt odwiedziły grupy i formacje rekonstrukcyjne w tym grupa rekonstrukcyjna 2 pułku Ułanów Grochowskim im. gen. Józefa Dwernickiego. Było to dla nas tym bardziej szczególne wydarzenie, gdyż to właśnie ten pułk mieścił się w murach naszego hotelu po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Dziękujemy Muzeum Okręgowe w Suwałkach oraz GRH Garnizon Suwałki za współpracę i możliwość tej małej podróży w czasie.

Stand- up w Hotelu LOFT 1898

27 czerwca roku 2019 przejdzie do historii Hotelu LOFT. W tym właśnie dniu miała miejsce pierwsza edycja Stand-up w Hotelu LOFT 1898.

Sala Kamedulska pełna wspaniałych Gości, o których dobry humor zadbali Arek Jaksa Jakszewicz oraz Bartek Gajda. Forma rozrywki, w której śmiech towarzyszy nam przez cały czas bardzo nam się spodobała, dlatego też możecie spodziewać się kolejnych edycji Stand-up w naszym obiekcie.

Dziękujemy przybyłym Gościom oraz naszym Gwiazdom, które dały popis swoich umiejętności.

Pozdrawiamy serdecznie.

 

Dania regionalne w Restauracji Tatarak

Wydawać by się mogło, że to tylko ziemniaki z mięsem i zasmażką.
Prawda jest jednak zupełnie inna
.To wyjątkowa potrawa zaskakująca swoją prostotą oraz wyjątkowym smakiem. Śmiało możemy powiedzieć, iż są najbardziej pożądaną przez turystów potrawą na Suwalszczyźnie!

Mowa oczywiście o KARTACZACH !!

Mamy dla Was świetne informacje- w sezonie wakacyjnym Kartacze będą dostępne w menu Restauracji Tatarak !!

Zapraszamy wszystkich kartaczo-maniaków do degustacji !!

 

Pierwsza Komunia Święta w Hotelu LOFT i Restauracji Tatarak

Za nami maj- miesiąc Pierwszych Komunii Świętych. Czas na krótkie podsumowanie. W tym roku ponownie wielu z Państwa zaufało nam i postanowiło zorganizować przyjęcie z okazji Pierwszej Komunii Świętej w Hotelu LOFT 1898 i Restauracji Tatarak w Suwałkach. To był bardzo pracowity okres, ale każda rozmowa, każde Państwa podziękowanie dawało nam niesamowitą dawkę siły do dalszej pracy. Dziękujemy wszystkim, którzy nam zaufali, jak również wszystkim, którzy pomogli by każda z uroczystości udała się w 100%.

Jednocześniej informujemy, iż prowadzimy już rezerwację terminów na rok 2020.

Zapraszamy do kontaktu: 87 739 59 22/ 721 451 101 / sprzedaz@hotelloft.pl

Znani w Hotelu LOFT 1898

Zazwyczaj na zdjęciach naszych Gości widzicie osoby znane ze świata sportu, kultury czy rozrywki. Tym razem Gościem naszego hotelu był ktoś inny, ktoś kto dla większości z nas jest anonimowy – Pan Reinhard Rosenke, ale jak się okazuje ktoś bardzo wyjątkowy.

Reinhard Rosenke to wielki podróżnik, realizujący swoje marzenia z dzieciństwa a poznawaniu Świata. W swym dorobku ma już rowerową podróż z Berlina do Wołgogradu, samotne okrążenie Bałtyku rowerem i wiele innych fantastycznych wypraw.

W ten weekend Hotel LOFT stał się częścią pięknej historii pisanej przez Pana Reinharda. Byliśmy jego celem w pieszej podróży z Berlina!! Żeby nie było wątpliwości – Pieszo z Berlina (Niemcy) do Hotel LOFT 1898 w Suwałkach ( Polska). Trasę liczącą ok 900km Pan Reinhard pokonał w 33 dni, nie zważając na warunki pogodowe, które jak wiemy w ostatnim miesiącu nie były łatwe. Dodamy tylko, że Pan Reinhard ma aktualnie 79 lat! Pozdrawiamy gorąco, życzymy duuuuużo zdrowia, wielu kolejnych wypraw i dziękujemy, że wybrał Pan na odpoczynek nasz obiekt.

 

Znani w Hotelu LOFT 1898

IV Soulwałki Gospel Workshop - to 4 dniowe święto muzyki Gospel w Suwałkach. Koncerty, warsztaty, światowe gwiazdy Gospel & Jazz. Na scenie wspaniali artyści z USA – John Tillery & Living Sacrifice, ich goście specjalni: Robert E. Person, Darnell Moore, Warren Jones i The Collectif Project z USA, którzy po intensywnych zajęciach odpoczywali w Hotelu LOFT 1898 w Suwałkach, czyli najlepszym miejscu do odpoczynku.

To była ogromna przyjemność móc poznać i gościć tak wybitnych artystów. Pozdrawiamy gorąco.

 

Sezon weselny 2019

To co prawda nie było pierwsze przyjęcie weselne w tym roku, ale pierwsze otwierające wyjątkowo długi okres Waszych uroczystości. Jesteśmy gotowi i przekonani, że każde przyjęcie zakończy się Waszym i naszym sukcesem.

Stylowe i perfekcyjnie przygotowane - to główne zalety przyjęć organizowanych w Hotelu Loft 1898, dlatego jeżeli planujecie uroczystość weselną zapraszamy do kontaktu.

Tel: + 48 721 371 101

Mail: sprzedaz@hotelloft.pl 

(PS. Pozdrowienia dla Uderz do Baru, DJ / Wodzirej Ułan- kreatywne imprezy )

Znani w Hotelu LOFT 1898

Za nami weekend spod znaku spotkań z osobami spełniającymi swoje marzenia. Przed Państwem niesamowity, niekonwencjonalny Witek Muzyk Ulicy. Pozdrawiamy gorąco, mamy nadzieję do zobaczenia.

Auto (Re) Akcja w Hotelu LOFT 1898– spotkanie z Jarosławem Kazberukiem

10 maja Hotel LOFT 1898 zamienił się w motoryzacyjne serce Suwałk. Tysiące koni mechanicznych na parkingu przed hotelem w postaci topowych klasyków, off- roadowych potworów czy najnowszych aut sportowych były zapowiedzią spotkania z Jarosławem Kazberukiem – kierowcą oraz pilotem rajdowym, żeglarzem oraz posiadaczem czarnego pasa judo, ale przede wszystkim osobą, która spełnia swoje marzenia.

Niesamowite opowieści, historie i przeżycia zaczarowały na chwilę wszystkich przybyłych na to spotkanie. Każdy z nas z uśmiechem na ustach słuchał o „Dakarowym lekarstwie”, Porsche ze sklepowej półki czy żeglarskim rekordzie świata.

Dziękujemy wszystkim przybyłym Gościom oraz partnerom, bez których nie zrealizowalibyśmy tego wydarzenia.

,,Suwałki 15 lat w Unii Europejskiej” 

To tytuł wystawy fotograficznej na Placu im. Marii Konopnickiej, do której oglądnięcia gorąco zachęcamy.
Możecie znaleźć tam wyjątkowe zdjęcia Suwałk sprzed lat, w tym zdjęcie naszego budynku jeszcze jako opuszczonych koszar.

 

Znani w Hotelu LOFT 1898

Bardzo często Hotel LOFT 1898 jest wybierany jako miejsce odpoczynku, gwiazd sportu i show biznesu. Jesteśmy wybierani ze względu na doskonałe warunki do odpoczynku. Tym razem powód pobytu w naszym obiekcie był inny.

Roofi - Rafał Kamiński
Niecik - Karol Niecikowski
Bzyga - Błażej Górski

Wspólnie tworzą ekipę Chłopaky, która we współpracy z Tomaszem Oświecińskim oraz Bang Agency realizowała nagrania do nowego teledysku.

Wyjątkowe wnętrza Hotelu Loft 1898 idealnie wkomponowały się w scenariusz klipu. jesteśmy otwarci na ciekawe inicjatywy i chętnie podejmujemy współpracę. Jeżeli szukasz przestrzeni na sesję, wystawę, spotkanie czy też koncert - Hotel LOFT 1898 polecamy się !

Kolacja Degustacyjna w Restauracji Tatarak

Po tygodniach pracy spędzonej na dobieraniu poszczególnych składników dań, komponowaniu smaków, kosztowaniu i dopieszczaniu najdrobniejszych szczegółów - 13 kwietnia odbyła się Kolacja Degustacyjna- Zapowiedź wiosennych smaków.

Jest nam niezwykle miło, iż nasze wydarzenie cieszyło się tak dużym zainteresowaniem. Miejsca sprzedały się z ciągu kilku dni. Mamy nadzieję, iż sprostaliśmy wymaganiom obecnych Gości

Kto nie był niech żałuje, ale na pocieszenie powiemy wam, że kolejne edycje przed nami

Obserwujcie Hotel Loft 1898

 

Znani i lubiani w Hotelu LOFT

Mieliśmy poczwórną przyjemność Gościć wybitnych artystów w Hotelu LOFT 1898 w Suwałkach.

Katarzyna Skrzynecka, Magdalena Margulewicz, Piotr Gąsowski, Jakub Przebindowski, zawitali w nasze skromne progi.

NIesamowite osoby, to była wielka przyjemność móc Państwa poznać. Mamy nadzieje do następnego razu!

Koncert podopiecznych Akademii Dźwięku MJM

31 marca w Sali Kamedulskiej Hotelu LOFT 1898 w Suwałkach odbył się wyjątkowy koncert.

Młodzi adepci klasy perkusyjnej Akademii Dźwięku MJM, zademonstrowali swoje umiejętnośći licznie zgdomadzonej publiczności.

Gratulujemy uczestnikom koncertu, ale przede wszystkim, Akademii wychowanków, którzy reprezentują bardzo wysoki poziom.

Była to już kolejna edycja koncertów organizowanych przez Akadmię Dźwięku MJM, cieszymy się z naszej współpracy i liczymy na więcej!

 

Wieczór piwny z Pilsnerem

15 marca odbyła się kolejna edycja wieczoru piwnego z Pilsnerem.

Ciekawostki ze świata piwa, kurs nalewania piwa, a przede wszytskim wielka piwna degustacja.

Dziękujemy wszytskim przybyłym Gościom oraz orczywiście Pilsner Urquell. Do następnego razu!

Dzień Kobiet w Kantyna Coctail Bar

Koncert muzyki na żywo, loteria pełna niezwykłych nagród, wyśmienite menu i bajecznie pyszne drinki.

Tak 8 marca obchodziliśmy Święto Kobiet. Cudowni Goście, niesamowita atmosfera, wyjątkowy koncert.

Długo będziemy wspominać ten dzień. Drogim Paniom raz jeszcze wszystkiego najlepszego!

Ślepsk Suwałki w Hotelu LOFT

Podczas ultra ważnych rozgrywek play-off mieliśmy przyjemność Gościć zespół Ślepska Suwałki. W rywalizacji do trzech zwycięstw Ślepsk Suwałki prowadzi z BBTS Bielsko-Biała 2:0 i jest już o krok od awansu do najlepszej czwórki obecnego sezonu. Trzymamy kciuki i mocno wierzymy w awans do Plus Ligi.

 

Reso Suwałki Football League

Drużyna 14. Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego obroniła tytuł sprzed roku i ponownie zwyciężyła w rozgrywkach RESO Suwałki Football League.

Hotel LOFT 1898 jako sponsor ligi, składa serdeczne gratulacje zwycięzcom oraz pozostałym drużynom biorącym udział w rozgrywkach. Cieszymy się, iż rozgrywki cieszą się rosnącą popularnością i przede wszystkim poziomem sportowym.

Do zobaczenia w listopadzie.

Dzień niepodległości Litwy

10 lutego 2019 Hotel LOFT 1898 stał się sceną, na której świętowano 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Litwę. Obchodom towarzyszyły występy grup tanecznych, muzycznych. Wśród licznie zgromadzonych Gości obecny był premier Litwy Saulius Skvernelis. Dzień Niepodległości to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i symbol zwycięstwa. Wybór Hotelu LOFT 1989 jako miejsca, w którym obchodziliście Państwo tak ważne Święto, jest dla nas dużym wyróżnieniem, za co serdecznie dziękujemy.

 

 

Biegun zimna 09.02.2019r.

 

 

Długo zastanawialiśmy się jak podsumować ten wyjątkowy dzień. Wystarczą 3 słowa : NIEMOŻLIWE NIE ISTNIEJE- niby oklepane, ale dziś wiemy, że jednak prawdziwe.

Dziękujemy Fundacji Kierunek Ultra, że mogliśmy być częścią tego wyjątkowego wydarzenia. To było genialne przeżycie, dające niesamowitą dawkę motywacji. Kto nie był – niech żałuje!

Naszymi Goścmi byli Zuzanna Andruczyk, Dariusz Strychalski, Karol Zubrzycki, Gniewomir Skrzysiński

 

46. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Badmintonie

9 lutego 2019 w Suwałkach odbyly się 46 Drużynowe Mistrzostwa Polski w Badmintonie. Po zaciętym finale pomiędzy SKB Litpol Malow Suwałki a ABRM Warszawa, zwyciężyła drużyna z Warszawy. Gratulujemy zwycięzcom oraz naszej lokalnej dryżynie drugiego miejsca. Badmninton zawsze był nam bliski, dlatego też cieszymy się z organizacji takiego wydarzenia w naszym mieście. Pozdrawiamy serdecznie zawodników obu zespołów, którzy w trakcie rozgrywek byli Goścmi naszego Hotelu.

(Fot. Suwałki24.pl)

Znani i lubiani w Hotelu LOFT

Śruba, Adaś, Jadwiga Paździerz czy Agent Tomek. A tak naprawdę to Kabaret Skeczów Męczących odwiedził Hotel LOFT.

Dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie.

Znani i lubiani w Hotelu LOFT

Złodziej to komedia jednego z najpopularniejszych brytyjskich autorów Erica Chappella w reżyserii Cezarego Żaka. Renata Dancewicz, Izabela Kuna, Cezary Żak, Rafał Królikowski, Leszek Lichota tych wyśmienitych aktorów mieliśmy przyjemność Gościć w związku z realizacją spektaklu w Suwałkach. Była to niezwykła przyjemność móc poznać tak wyjątkowe osoby. Pozdrawiamy serdecznie i liczymy, że spotkamy się ponownie :)

Powitaliśmy Nowy Rok

Serdecznie dziękujemy Państwu za wspólną zabawę sylwestrową. Raz jeszcze na Nowy Rok pragniemy złożyć życzenia wszelkiej pomyślności. Sił i wytrwałości w dążeniu do zamierzonych celów. Sukcesów w pracy oraz życiu osobistym. Nade wszystko jednak, życzymy dużo zdrowia.

Zmalowane Suwałki

Dziś chcemy Wam pokazać jak bawiliśmy się 14 grudnia na oficjalniej Gali wręczenia nagród laureatom konkursu pt. "Zmalowane Suwałki". Sala pełna suwalskich przedszkolaków, ogrom uśmiechów, pozytywnej energii i zabawy. Dzięki pracom naszych małych artystów powstał wyjątkowy kalendarz na rok 2019, pokazujący Suwałki oczami najmłodszych. Jest niesamowity‼ Raz jeszcze dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i zapraszamy do udziału w następnych edycjach. UWAGA NIESPODZIANKA- kalendarz można kupić w recepcji Hotelu LOFT 1898

 

Święta Bożego Narodzenia w Hotelu Loft

Święta pełne magii, serdeczności, uśmiechu i nareszcie śniegu. Tak w skrócie można opisać to co działo się przez 3 świąteczne dni w Hotelu LOFT.

Wkońcu gdzie szukać białych świąt jak nie na Polskim Biegunie.

Sezon zimowy uważamy za rozpoczęty!

 

Wieczór Wigiliny Konsulatu Republiki Litewskiej

Każdego roku organizujemy wiele wigilii, rodzinnych, czy też firmowych, każda z nich jest wyjątkowa. W tym roku mielismy przyjemność gościć społeczność litewską mieszkającą w Suwałkach. Nie ma lepszej motywacji do dalszej pracy niż zadowolenie Gości. Chcemy się z Państwem podzielić podziękowaniami otrzymanymi za organizację tego wydarzenia. Konuslatowi dziękujemy za tak miłe słowa i mamy nadzieję na ponowną współpracę.

VIII Turniej Mikołajkowy o Puchar Wojciecha Kowalewskiego

W sobotę i niedzielę 2-3 grudnia w Suwałkach odbył się VIII Turniej Mikołajkowy o Puchar Wojciecha Kowalewskiego, jako Hotel LOFT byliśmy partnerem tego wydarzenia. W turnieju udział wzięli młodzi piłkarze (rocznik 2009 ) z Polski, Litwy, Łotwy i Rosji. Jednak w tym wszystkim najważniejsza była pomoc dla chorego na zespół Aperta – Aleksandra Puczyłowskiego – gdyż turniej miał charakter charytatywny. "Pomaganie zmienia świat na lepsze."

Znani i lubiani w Hotelu LOFT

Z okazji trasy koncertowej do Suwałk zawitała jedna z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej- Edyta Górniak. Idealne miejsce do przygotowania się do koncertu, jak również do odpoczynku po nim mogło być tylko jedno- Hotel LOFT 1898. Było nam niezmiernie miło poznać tak wspaniałą osobę i cieszymy się, że sprostaliśmy jej oczekiwaniom. Pozdrawiamy gorąco

Taneczne Andrzejki w Hotelu LOFT

W tym roku dwukrotnie bawilismy się z okazji Andrzejek - 24 oraz 30 listopada.

Cieszymy się, że nasza propozycja przypadła Gościom do gustu. Najlepszym tego dowodem była frekwencja na parkiecie.

Dziękujemy za współpracę barmanom z "Uderz do baru", którzy poraz kolejny potwierdzają pełen profesjonalizm i ogromne umiejętności.

Podziękowania należą się również "Wodzirejom z klasą", którzy wspaniale poprowadzili, nagłośnili i oświetlili obie imprezy. Praca z Wami to przyjemność.

Hotel Loft 1898 - gwarancją udanej zabawy!

Znani i lubiani w Hotelu LOFT

Olgierd Łukaszewicz - aktor filmowy, teatralny i radiowy, słynący z takich filmów jak "Brzezina", "Sól ziemi czarnej", "Perła w koronie", Generał Nil" czy "Seksmisja" przy okazji wizyty w Suwałkach był Gościem Hotelu LOFT. Dziękujemy za wizytę i gorąco pozdrawiamy.

Znani i lubiani w Hotelu LOFT

Do grona Gości Hotelu LOFT dołączył Radzimir Dębski. Kompozytor, dyrygent oraz producent muzyczny. Niezwykle utalentowany przedstawiciel młodego pokolenia, wielokrotnie doceniany nie tylko w Polsce, ale i za granicą.
Było nam niezmiernie miło, mamy nadzieję na ponowne spotkanie na Suwalszczyźnie.

I Ogólnopolskie Mistrzostwa Suwałk im. Dariusza Chaleckiego

I Ogólnopolskie Mistrzostwa Suwałk im. Dariusza Chaleckiego już za nami. Było nam niezmiernie miło gościć uczestników turnieju, którzy udział w turnieju zakończyli wspólną integracją w Hotelu LOFT. Kibicujemy nowym inicjatywom w naszym mieście, tym bardziej gdy ściągają one do Suwałk osoby z całej Polski oraz zagranicy. Cieszymy się, iż jesteśmy partnerem tego wydarzenia i z niecierpliwością czekamy już na kolejne edycje.

 

Hotel LOFT 1898 numerem 1 w województwie podlaskim!

1 MIEJSCE W RANKINGU NAJLEPSZYCH HOTELI NA PODLASIU NA PORTALU TRIP ADVISOR! 

W rankingu znalazło się 20 najlepszych obiektów z całego województwa.

Dziękujemy Wam Drodzy Goście za oceny, za zaufanie i za to, że każdego roku jest Was coraz więcej!

Jesteście motywacją do dalszej pracy i to dzięki Wam rozwijamy się każdego dnia!

 

Wielka debata kandydatów na prezydentów Suwałk

Debata z kandydatami na prezydenta Suwałk, odbyła się 9 października w Hotelu Loft.

Kandydaci odpowiadali na pytania związane z inwestycjami, gospodarką, oświatą czy promocją miasta.

Hotel LOFT to najlepsze miejsce na organizację konferencji, szkoleń czy spotkań biznesowych.

 

Nowa karta Restauracji Tatarak

Nowy miesiąc zaczynamy z nowościami w karcie Restauracji Tatarak.

6 nowych dań czeka na Was od dziś w naszej restauracji.

Na zdjęciu jedno z nich:
Comber z sarny z ziemniakami z ogniska, grzybami, sosem jałowcowym i wędzoną śmietaną.

Przyjdź i przekonaj się co jeszcze dla Was przygotowaliśmy.

Gościmy najlepszych

 IX Memoriał Józefa Gajewskiego za nami, zwyciężyła go drużyna Trefla Gdańsk, którą mieliśmy przyjemność gościć w Hotelu LOFT. Jest nam niezmiernie miło, że na miejse pobytu podczas tunieju drużyna Trefla wybrała właśnie nasz obiekt. Serdecznie pozdrawiamy, z nadzieją, iż spotkamy się ponownie gdy Ślepsk Suwałki będzie występował w Plus Lidze

 

III Predathlon Turtul

Prawie 150 osób z całego kraju wzięło udział 1 września w organizowanych na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego zawodach Predathlon Turtul.

Po pierwsze rower I - ok. 11,4 km, po drugie kajak - ok. 9 km, po trzecie rower II - ok. 36 km i po czwarte bieg - ok. 14 km. Łącznie ponad 70km po wspaniałych terenach Suwalszczyzny.

Jesteśmy partnerem tego wydarzenia od pierwszej edycji, cieszymy się niezmiernie, że z roku na rok osiąga ono coraz większą skalę i skupia coraz to większą rzeszę fanatyków sportu przyjeżdżających na Suwalszczyznę z całej Polski. Hotel LOFT sportem stoi!

Spotkanie pod znakiem malarstwa, muzyki, podróży i wspomnień...

Finisaż wystawy absolwentki Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu to kolejny dowód na to, że Hotel Loft jest czymś znacznie więcej niż tylko obiektem noclegowym.

W przestrzeni Kantyna Coctail Bar przez cały lipiec i sierpień 2018 eksponowane były prace suwalskiej artystki Joli Grabowskiej, która zdążyła zyskać spore uznanie środowiska artystycznego nie tylko w Polsce, ale też na Litwie. Jej twórczość dostrzeżona została także na Zachodzie. Najnowszy projekt malarki, promujący region Podlasie, w październiku zostanie zaprezentowany w stolicy Unii Europejskiej.

W Hotelu Loft, podczas finisażu, Jola Grabowska opowiadała o swoich inspiracjach, podróżach artystycznych i planach na przyszłość. Była to wyjątkowa okazja do indywidualnej rozmowy z artystką, która oprowadzała licznie zgromadzonych Gości po wystawie. Prace malarki wkomponowały się w hotelową, barową przestrzeń w sposób, który zachwycił nawet samą artystkę. Wydarzenie doskonale dopełnił piosenką poetycką duet gitarzystów z Białegostoku. Adam Romanoff Romanowicz i Grzegorz Kowalewski zaprezentowali własną, wersję utworów m.in. SDM czy Jacka Kaczmarskiego. 

Joli Grabowskiej dziękujemy, że wybrała właśnie nasz obiekt na prezentację swojej twórczości i życzymy jej wielu sukcesów!

Dziękujemy też Patronom medialnym wydarzenia za rewelacyjną promocję: Portalowi Niebywałe Suwałki, Suwałki24 oraz Suwalki.info, a także Dwutygodnikowi Suwalskiemu oraz Radiu Białystok - Studio Suwałki.

Foto: Suwalki24

 

Olimpijczycy w Hotelu LOFT

Wielkie nazwiska odwiedziły mury naszego Hotelu. Czytając tę listę sami nie możemy jeszcze wyjść z wrażenia.

Jacek Wszoła- mistrz olimpijski - Montreal 1976

Zygmunt Anczok - mistrz olimpijski – Monachium 1972

Grzegorz Lato - mistrz olimpijski – Monachium 1972

Marian Kasprzyk - mistrz olimpijski – Tokio 1964

Jerzy Rybicki - Montreal 1976

Wojciech Fortuna - mistrz olimpijski – Sapporo 1972

Spotkanie tylu wybitnych sportowców w jednym miejscu jest praktycznie rzeczą niemożliwą. A że w naszym hotelu rzeczy niemożliwe nie istnieją, mieliśmy ten zaszczyt. Wszystkich Mistrzów gorąco pozdrawiamy, z nadzieją na kolejne spotkanie w Hotelu LOFT.

 

Russo - Giba - Mróz

Autorytet kulinarny, słynny siatkarz oraz Szef kuchni Restauracji Tatarak. Takie połączenie musi oznaczać coś wyjątkowego. Panowie spotkali się 26.08.2018 podczas Sportowego Zakończenia Wakacji. 

Gwiazda brazylijskiej siatkówki Gilberto de Godoy Filho, czyli popularny GIBA, pojawił się w Suwałkach w roli ambasadora fundacji ALL Star Volley, w ramach projektu pn. „Graj o zdrowie – wygraj przyszłość”. Natomiast słynny włoski kucharz Giancarlo Russo opowiadał m.in. o wpływie kuchni na zdrowie, a w specjalnie zaaranżowanej strefie, do której zaprosił Szefa kuchni Restauracji Tatarak Bogdana Mroza, przygotowywał potrawy z ryb i dzielił się swoją wiedzą na temat kulinariów. 

Obie gwiazdy mieliśmy także zaszczyt gościć w Hotelu LOFT :)

 

KONCERT PROMOCYJNY 'ARS MUSICA' W HOTELU LOFT

Nasz hotel 22 sierpnia 2018 r. stał się scenerią wyjątkowego wydarzenia. Przestrzeń Sali Kamedulskiej zmieniła się... w Operę za sprawą cudownych głosów młodych adeptów sztuki wokalnej. 

"Jako okazję do doskonalenia swych umiejętności wykorzystali letnie dni uczestnicy VI Międzynarodowego Festiwalu ARS MUSICA 2018. Tydzień intensywnej pracy zaowocował wspaniałymi efektami..."   - rozpoczyna swoją relację portal Niebywałe Suwałki, jeden z patronów medialnych wydarzenia. Zachęcamy do lektury i obejrzenia fotorelacji TUTAJ>>

 

RESTAURACJA TATARAK NR 1 W SUWAŁKACH

Mamy to !!!
Pierwsze miejsce w Plebiscycie Mistrzowie Smaku - Restauracja Roku 2018 w Suwałkach i powiecie suwalskim. Dziękujemy z całego serca każdemu, kto oddał głos na naszą restaurację. Jest to dla nas duże wyróżnienie, ale jednocześnie zobowiązanie. Obiecujemy, że nie spoczniemy na laurach i będziemy gościć Was na najwyższym poziomie.

 

11. SUWAŁKI BLUES FESTIVAL... W HOTELU LOFT

Jedenasta edycja bluesowego festiwalu, odbywającego się w Suwałkach w dniach 5-8.07.18, była absolutnie wyjątkowa, zwłaszcza jeśli chodzi o nasz hotel. Przestrzenie Loftu rozświetliły gwiazdy. Były spotkania z muzykami, spontaniczne koncerty, live cooking i niespodzianki w Kantynie, a przede wszystkim niepowtarzalny klimat.

Jeszcze raz całe Suwałki udowodniły, że czują bluesa, a my włączyliśmy się w to wspólne budowanie marki SBF.

 

Hotel Loft z rekomendacją HolidayCheck 

Kolejny portal rezerwacyjny przyznał nam certyfikat jakości. Tym razem docenili nas Goście niemieckojęzyczni. Według Użytkowników największej witryny z ofertą hoteli dla Niemców, Szwajcarów i Austriaków, nasz obiekt zasłużył na jedną z najwyższych not. 

Vielen Dank!

 

WARSZTATY KULINARNE Z BOGDANEM MROZEM

Mąka, woda, szczypta soli i... odrobina zacięcia kulinarnego - oto przepis na wyśmienite pierogi. Uczestnicy rozpoczętych 2 lipca 2018 Półkolonii, organizowanych w Hotelu Loft przez Centrum Innowacyjnej Edukacji, dostali szczegółowe instrukcje lepienia pierogów od szefa kuchni Restauracji Tatarak. Przy okazji mogli sprawdzić, ile radości daje własnoręczne przygotowanie pysznego posiłku. 

Sprawdziliśmy, pierogi ruskie wszystkim się udały - tak, że po prostu palce lizać! 

 

 

AUKCJA SZTUKI „IMPRESJE SUWALSKIE” 

Hotel Loft, 24 czerwca 2018, po raz kolejny stał się scenerią wyjątkowego wydarzenia - aukcji prac znanych suwalskich artystów plastyków. Pod młotek poszły dzieła: Marty Taraszkiewicz, Kamili Dańko, Joli Grabowskiej, Kariny Sosnowskiej, Olgi Wielogórskiej, Haliny Mackiewicz, Szymona Stępkowskiego, Andrzeja Zujewicza, Wiesława Szumińskiego, Wiesława Osewskiego, Rafała Strumiłły i Jerzego Malinowskiego.

Nowe przedsięwzięcie Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych „Nad Czarną Hańczą” było nie lada gratką dla miłośników sztuki. Wiele z wystawianych prac znalazło też uznanie w ich oczach. Wydarzenie zarówno Organizatorzy, jak i sami artyści uznali za spory sukces i kolejny krok w stronę integracji lokalnych środowisk twórczych.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy być częścią całego, wspaniałego projektu!

Hotel ma niezwykłą energię, świetnie nadaje się zarówno na spotkania biznesowe, jak i prywatne dla tych, którzy chcą po prostu zrelaksować się i odpocząć. Niezwykłe,  historyczne, a jednocześnie nowoczesne wnętrza hotelu Loft są też doskonałym tłem do prezentacji dzieł sztuki. Hotel sam w sobie jest bardzo inspirujący, posiada energię pobudzającą kreatywność, która przydaje się zarówno w sztuce, jak i biznesie. Mnie osobiście to miejsce przyniosło szczęście podczas aukcji dzieł sztuki, na której wystawiałam swoje prace. Jest to miejsce z ogromnym potencjałem, myślę, że jest też idealnym miejscem spotkań dla ludzi kultury i sztuki i biznesu. Hotel prezentuje walory historyczne tego miejsca i otoczenia, ale też przyrodnicze - wystrój wnętrza nawiązuje do piękna Suwalszczyzny, ale nie tylko. W przestrzeni hotelu możemy zobaczyć wyjątkowe połączenie historii tego miejsca, ułańskiej tradycji z ekstrawagancją nowoczesnej, surowej industrialnej architektury loftów. To chyba najbardziej odważny i wysmakowany jeśli chodzi o architekturę wnętrz obiekt w naszym regionie, bardzo piękny hotel, świetne miejsce dla młodych, dynamicznych przedsiębiorców i artystów. Cieszy mnie myśl, że również moje obrazy będą już wkrótce mogły włączyć się w otoczenie i klimat tego niezwykłego miejsca, jakim jest Hotel Loft 1989 w Suwałkach.

/Jola Grabowska/

 

Szkolimy się dla Was

19 czerwca 2018 mieliśmy niesamowicie słodką przyjemność goszczenia wspaniałej osoby - Członkini Klubu Szefów Kuchni, dyplomowany Mistrz Cukiernictwa i doświadczona cukiernik – Monika Ignaciuk

Podczas szkolenia, Pani Monika zdradziła nam wiele przepysznych ciekawostek ze świata cukiernictwa, a efektem naszego spotkania były cudowne desery, takie jak Marchewkowe Cremeux czy Truskawkowa Panna Cotta.

Raz jeszcze serdecznie dziękujemy za wczorajszą lekcję, mamy nadzieję na ponowne słodkie wizyty w Hotelu LOFT w Suwałkach

III Edycja Festiwalu Kobiecości w Hotelu LOFT

SIŁA KOBIECOŚCI - tak brzmiało hasło tegorocznej odsłony wyjątkowego przedsięwzięcia, jakim jest Festiwal Kobiecości. Nie mogło być lepszej nazwy dla imprezy odbywającej się w Hotelu Loft. Świadczy o tym duża frekwencja. Panie dyskutowały m.in. o tym, jakie dziś są kobiety, skąd czerpią energię do działania i w czym przejawia się ich siła.

Święto Kobiet w Suwałkach - czytamy na oficjalnym profilu wydarzenia - to najlepsze podsumowanie tej wspaniałej inicjatywy. 

Organizatorom gratulujemy sukcesu i w ich imieniu zapraszamy za rok!

 

Pierwsza Komunia Święta w Hotelu LOFT i Restauracji Tatarak

Sezon Pierwszych Komunii Świętych w pełni. Ostatnia niedziela była niesamowita - wymarzona pogoda, pyszny obiad, cudowni Goście i świetna zabawa z Animatorem Zabaw - Lidią Kulik.

Hotel LOFT i Restauracja Tatarak-  najlepsze miejsce do organizacji uroczystości.

 

Wspaniała opowieść o potrzebie poznania świata.

8 maja gościliśmy niezwykłą postać w osobie prof. Andrzeja Strumiłło.

Spotkanie odbyło się cudownej atmosferze. Artysta swoimi opowieściami oczarował wszystkich przybyłych Gości.

Opowiedział o swoich ostatnich albumach, którymi są „Tajga”, „Manhattan”. Dzieła te są zapisem wspomnień z wypraw do tych wyjątkowych miejsc.

„Dom” mówi o magii miejsca jakim jest dla Profesora Maćkowa Ruda, a „Koń” obejmuje całokształt hodowli konia w procesie historycznym i w hodowli współczesnej.

Po oficjalnej części nadszedł czas na zdjęcia z autorem, rozmowy, gawędy oraz chwila na wspólną kawę i herbatę.

Gorąco dziękujemy Panu prof. Andrzejowi Strumiłło za spotkanie i podzielenie się swoimi opowieściami.

Życzymy wielu kolejnych dzieł z nadzieją na kolejne, wspólne spotkania w Hotelu LOFT.

Sezon Weselny 2018

Cudowna pogoda, wspaniała Para Młoda, świetni Goście, wyjątkowy ślub na tarasie Hotelu LOFT i roztańczone wesele w Sali Kamedulskiej.
Właśnie tak 5 maja rozpoczęliśmy sezon weselny 2018, już nie możemy doczekać się Waszych kolejnych uroczystości.  

Kolacja degustacyjna - Uczta Kameduły

27 kwietnia 2018 miało miejsce jedyne takie wydarzenie kulinarne na Suwalszczyźnie.

Uczta Kameduły to 6 autorskich dań naszego Szefa Kuchni Bogdana Mroza, łączących w sobie smaki regionu z nowoczesną kuchnią.

Dzięki temu połączeniu nasi Goście mogli skosztować takich dań jak:

 • Tatar z serca wołowego, wiśniowe balsamico, papryczka chilli, lody musztardowe
 • Sandacz, żabie udko, szczupak, szyjki rakowe, rokitnik, cukinia
 • Gicz jagnięca, comber, gryka, demi glas
 • Brownie z kaszy jaglanej, wiśnie, orzech laskowy, biała czekolada

Kolacji smaku dodawały starannie wyselekcjonowane do każdej potrawy wina. Dziękujemy wszystkich przybyłym Gościom i zapraszamy serdecznie do odwiedzania Restauracji Tatarak.

 

Ultra Hańcza

Hotel LOFT wspiera sportowy tryb życia, w miniony piątek mielismy okazję gościć w naszym Hotelu prawdziwych miłośników....fanatyków biegania.

Uczestnicy Ultra Hańcza, bo o nich mowa, mieli do pokonania 63km biegu w Suwalskim Parku Krajobrazowym.

06.04.2018 w Kantyna Coctail Bar mieściło się biuro zawodów Ultra Hańcza.

Cudowna pogoda, wspaniałe widoki, niesamowita atmosfera, świetna impreza, do zobaczenia za rok.

 

Blues rozbrzmiał w Hotelu LOFT

Inauguracyjne spotkanie Suwalskiego Fan Clubu Bluesa odbyło się w czwartek (05.04) w Hotelu Loft 1898 w Suwałkach. Kilkudziesięciu miłośników bluesa mogło posłuchać koncertu zespołu Dreszcz Blues Band i wziąć udział w quizie dotyczącym bluesa w Suwałkach.

 

Otwarcie wystawy 'TOP ZIEMI SUWALSKIEJ'

Wspaniali Goście, wyjątkowa atmosfera, niesamowite opowieści i muzyka na żywo. Wydarzenie współorganizowane przez Suwalską Organizację Turystyczną oraz Hotel LOFT miało doskonałą oprawę! Nie mogło być inaczej, Hotel Loft 1898 znalazł się również wśród najważniejszych atrakcji Suwalszczyzny.

Dziękujemy naszym Gościom i patronom medialnym za wspólne otwarcie ekspozycji i relacje:

Piękno Suwalszczyzny na wystawie w Hotelu LOFT 1898 [zdjęcia]

Wernisaż wystawy Top Ziemi Suwalskiej. Można było podziwiać obrazy znanych artystów z Suwalszczyzny (zdjęcia, wideo)

Suwalszczyzna i jej atrakcje w Hotelu Loft 1898

Fot. Współczesna.pl

Ci, którzy nie zdążyli na otwarcie, mają jeszcze szansę, aby zobaczyć fotografie. Prace będą eksponowane do końca kwietnia br. w przestrzeni Kantyna Coctail Bar. Zapraszamy!

 

Dzień Kobiet 2018

W ten wyjątkowy dzień Kantyna Coctail Bar był przestrzenią doskonałej zabawy w doborowym towarzystwie. Muzyka na żywo, liczne konkursy z rewelacyjnymi nagrodami oraz specjalnie skomponowane przez naszych barmanów drinki sprawiły, że Hotel Loft stał się prawdopodobnie najbardziej przyjaznym Paniom miejscem we wszechświecie :)

Za wspólną zabawę dziękujemy naszym Gościom, a także sponsorom wspaniałych nagród: 

 • Salon Fryzjerski B.S.
 • Kwiaciarnia Cuda Wianki
 • AVON Karoliny S - promocje
 • She - Kosmetyka profesjonalna
 • Revitummed centrum medyczne
 • Browar Północny

Walentynki 2018

Romantyczna kolacja przy świecach, lampka dobrego wina i nastrojowa muzyka na żywo.

To nasza recepta na udane walentynki.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i niezapomnianą atmosferę.

Szczególne podziękowania należą się Patrykowi Sztabińskiemu, który swą muzyką zaczarował cały obiekt.

 

Wystawa Władysława Niewęgłowskiego

Mieliśmy przyjemność Gościć niezwykłą osobę w Hotelu LOFT.

Władysław Niewęgłowski pochodzi z Suwałk. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu,

na Wydziale Malarstwa Grafiki  I Rzeźby. Dyplom uzyskał w pracowni prof. Jacka Waltosia.

Uprawia malarstwo, grafikę i rysunek. Swoją twórczość prezentował na wielu wystawach w kraju i za granicą.

My mieliśmy tę przyjemność spotkać się z artystą w Hotelu LOFT i wspólnie podziwiać kilka prac artysty.

 

Bal Klubu Wodnego "Hańcza"

3 lutego 2018 mieliśmy przyjemność zorganizować Bal Żeglarza.

Wspaniali Goście, niesamowita impreza, a na koniec cudowne podziękowania.

Czego chcieć więcej? .... Więcej takich wydarzeń ;)

 

 

DREAM TRIP SUVałki 2018

W dniach 11.01- 14.01.2018 w Hotelu LOFT miało miejsce wydarzenie DREAM TRIP SUVałki.

Niezwykli goście, niesamowite atrakcje, tysiące koni mechanicznych na parkingu hotelu.

Główną atrakcją wydarzenia była prezentacja Bentleya Bentayga na Sali Kamedulskiej naszego hotelu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na DREAM TRIP SUVałki 2019

 

 

Wieczór Piwny 8.12.2017

Czy wiecie co znaczy Sikaru? Z kiedy pochodzi pierwsza wzmianka o piwie? Czy piwo rzeczywiście robi się z chmielu? Czy smak piwa może zależeć od sposobu nalewania?

Na te i inne pytania my znamy już odpowiedzi. A to wszystko dzięki lekcji piwoznawstwa, której udzielił nam Pilsner Urquell.

Dziękujemy!

 

30 listopada 2017 Spotkanie przy herbacie Dilmah.

Za oknami atak zimy, a w Hotelu LOFT 1898 aromat cejlońskich herbat.

Tak wyglądał ostatni czwartek w naszym hotelu.

Poznaliśmy historię herbaty, zasady poprawnego parzenia oraz sposoby jej podania.

Dziękujemy Dilmah za pokaz i mamy nadzieje, że niedługo będziemy mogli zaprosić Państwa na kolejne pokazy!!

 

Do każdej uroczystości organizowanej w Hotelu LOFT 1898 zawsze podchodzimy z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem.

Nie ma lepszej motywacji do dalszej pracy niż zadowolenie Gości. Chcemy się z Państwem podzielić podziękowaniami otrzymanymi za organizację Balu Pracowników Socjalnych połączonego z nadaniem sztandaru Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Rodzinie w Suwałkach.

Jest nam niezmiernie miło, że nasz hotel zrobił na Państwu tak dobre wrażenie. Mamy nadzieję, że będziemy mogli gościć Państwa ponownie.

 

 

Listopadowy powiew kulinarnej podróży.

Bogdan Mróz o potrawach, Marek Gutkowski o winie – czyli degustacyjna kolacja w Restauracji Tatarak.

W piątek 10 listopada odbyła się kolacja podczas, której  serwowane były wykwintne dania w wykonaniu szefa kuchni -  doskonale  wysublimowane  z winem.

 

Na zdjęciu Prezes Hotelu Loft 1898 - Pan Anatol Chomczyk w towarzystwie kierowcy rajdowego Jarosława Kazberuka.

Do podziękowań za wspaniałe spotkadnie dołącza się cała załoga Hotelu Loft. Panie Jarku - do zobaczenia !

 

 

MENU DEGUSTACYJNE :

PRZYSTAWKA ZIMNA

WĘDZONA PIERŚ KACZKI, MASCARPONE, WASABI,JARMUŻ, TRUSKAWKA

 

PRZYSTAWKA CIEPŁA

PSTRĄG, KASZANKA, PANCO, KALAFIOR, OGÓREK, JABŁKO, PUDER Z WĘDZONEJ SŁONINY

 

PRZYSTAWKA CIEPŁA

ŻOŁĄDKI GĘSIE 58st. °C, PUREE TRUFLOWE, CUKINIA, RYDZE

 

ZUPA

KREM Z BOROWIKA, SMAŻONY SANDACZ, OLIWA TRUFLOWA, KOPER

 

DANIA GŁÓWNE

POLICZKI WIEPRZOWE, PSZENICA, WARZYWA KORZENNE, SOS DEMI ŻUBRÓWKOWY

 

DESER

SĘKACZ, LODY Z ROKITNIKA, MALINA

Spotkanie z pilotem - kierowcą rajdowym - Jarkiem Kazberukiem. Spotkanie z fanami, pokaz filmu rajdu Dakar. Start godzina 19.00 Lobby Bar. Wstęp wolny. Zapraszamy!

 

Disco polo świętuje 25-lecie w Sylwestra 2017/2018 w Hotelu Loft 1898!

Największe przeboje gwiazd muzyki disco polo -  młodszych i starszych -  w wykonaniu rozśpiewanego zespołu The Dance. Jedni się tego wstydzą, inni otrawcie o tym mówią. Lecz jedno nie ulega wątpliwości - muzykę disco polo zna niemal każdy mieszkaniec Polski.

Aby nowy rok rozpocząć w dobrym rytmie z niesamowitymi ludźmi, pozytywną energią i gorącą atmosferą – nie może Ciebie zabraknąć 31 grudnia 2017 – Hotel Loft 1898 – Pułaskiego 24 k – Suwałki – start godzina 20.00.  Rezerwacja: 87 739 59 00 oraz 721 371 101. Zapraszamy!

 

 

Na Podlasiu mieszka najwięcej wyznawców prawosławia w Polsce. To dlatego między innymi tradycją stało się organizowanie sylwestra Juliańskiego. Dwa tygodnie po 1 stycznia,  ponownie na niebie rozbłysną sztuczne ognie. Osoby, które w szczególny sposób chcą uczcić ten wieczór serdecznie zapraszamy do Hotelu Loft 1898 w Suwałkach. Będzie tanecznie, hucznie i smacznie. 

Szkolenie z SCM Monin Polska - nowe propozycje smakowe: Mojito z Puree Malinowym, Shake o smaku Popcornu i Mrożona Kawa z Tonikiem.

 

Kalendarz weselny na 2018 rok zapełnia się w bardzo szybkim tempie♥ Dziękujemy Wam, że nasza ciężka, a zarazem przyjemna praca została doceniona :) Wszystkie Pary Młode, które planują ślub zapraszamy do zapoznania się z naszą nową ofertą - alkohol all inclusive♥

"Pracę należy wybierać dużo ostrożniej niż współmałżonka, ponieważ będzie się w niej spędzać więcej czasu niż w jego towarzystwie.."

Jonathan Carroll

 

Hotel Loft zapewnia komfortowe warunki dla organizacji szkoleń, konferencji oraz spotkań biznesowych. Doskonała lokalizacja naszego obiektu – w centrum miasta, a przy tym bliskość terenów rekreacyjnych – zapewnia idealne warunki do pracy jak i relaksu.

Ruszyły rezerwacje Klubu Dynamit. Organizujemy zamknięte imprezy : urodziny, imieniny, wieczory panieńskie oraz kawalerskie
Zapewniamy: miłą obsługę,  profesjonalne oświetlenie sali,  nagłośnienie oraz DOBRĄ ZABAWĘ.

Przypominamy! Trwają zapisy na imprezy okolicznosciowe na rok 2018, 2019 oraz 2020!!!

Już w tym tygodniu w Suwałkach rozpoczyna się 10 - Jubileuszowy Blues Festiwal. Start - 6 lipca - czwartek

Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że w tym terminie pozostało jeszcze kilka wolnych pokoi. 

 

 

 

8 Marca Lobby Bar naszego hotelu wypełnił się po brzegi pięknymi Paniami. Wszystko to za sprawą organizowanego w tym dniu spotkania z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Podczas eventu Panie mogły zapoznać się z najnowszymi trendami z dziedziny kosmetyki, profesjonalnego doboru bielizny jak również zbadać swój wzrok.

Naszym Paniom zagwarantowaliśmy także specjalne menu w stylu włoskim.

Mamy nadzieje, że spotkanie z okazji Dnia Kobiet stanie się naszą wspólną tradycją.

Serdecznie dziękujemy współorganizatorom: Biuściastemy Zakątkowi, Salonowi Kosmetyki Estetycznej Mantra oraz Salonowi Optycznemu Doktor Marchewka.

 

 

 

Szanowni Państwo,

w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na promocję nowego albumu Bożeny i Jana Walencików „SAGA PRASTAREJ PUSZCZY. OPOWIEŚĆ FILMOWA”.

Gościem honorowym spotkania będzie Profesor Andrzej Strumiłło.

Zapraszamy w dn. 10.03.2017, godz. 17:00, Sala Kamedulska w Hotelu Loft 1898 w Suwałkach.

Wstęp wolny.

Życzymy niezapomnianych wrażeń.

 

 

 

 

"(Wy)nurzeni.Ekspedycja Wigierska"

Hotel Loft miał zaszczyt patronować wyjątkowemu podwodnemu projektowi. "(Wy)nurzeni - ekspedycja wigierska" to pionierskie przedsięwzięcie przygotowane przez piątkę pasjonatów nurkowania i Suwalszczyzny. Flora i fauna objętych ścisłą ochroną terenów Wigierskiego Parku Narodowego została pokazana z lądu, powietrza i spod wody. W sobotę, 3 grudnia 2016, można było zobaczyć efekty pracy podwodnych odkrywców.

Więcej o projekcie:

(Wy)nurzeni_na_tropie_tajemnic_wigierskich_jezior_i_rzek

Wielki_sukces_(Wy)nurzonych

 

 

Spotkanie autorskie z Arturem Urbanowiczem

Jak różne oblicza ma Suwalszczyzna, mogły się przekonać osoby goszczące w Suwałkach w miniony weekend. Podczas gdy w śródmieściu królował folklor, w Hotelu Loft Artur Urbanowicz odkrywał mroczne strony naszego regionu... Autor docenionego przez czytelników thrillera pt. "Gałęziste" zapowiedział kolejną powieść, której scenerią tym razem są Suwałki. "Grzesznik", opowiadający o mafii, już trafił do wydawnictw. Premiera wkrótce.

Relacje z wydarzenia opublikowali patroni medialni Spotkania z Arturem Urbanowiczem. Zapraszamy do lektury:

W LESIE UMARŁEŚ – W LAS SIĘ OBRÓCISZ… ARTUR URBANOWICZ NIE TYLKO O „GAŁĘZISTYM”

Artur Urbanowicz o „Gałęzistem” i nowej książce

Artur Urbanowicz o książce „Gałęziste” i Suwalszczyźnie

Fot. Niebywałe Suwałki

 

 

POKAZ PRAC MALARSKICH ANDRZEJA STRUMIŁŁY

Ponad 30 prac malarskich, znamienici Goście i doskonała frekwencja. Aukcja obrazów prof. Andrzeja Strumiłły w Hotelu Loft, przygotowana przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych „Nad Czarną Hańczą”, okazała się dużym sukcesem.
Zachęcamy do obejrzenia relacji z pokazu, opublikowanych przez lokalne media.

Pokaz prac profesora Andrzeja Strumiłły

AUKCJA PRAC ANDRZEJA STRUMIŁŁY – FOTO

Fot. Radio5

 

 

 

WORREN HAYNES - GWIAZDA SUWAŁKI BLUES FESTIVAL W HOTELU LOFT

Przestrzeń Hotelu Loft pozostawała w bluesowym klimacie przez wszystkie dni SBF! W naszym obiekcie odbyła się m.in. konferencja największej gwiazdy Festiwalu - Warrena Haynesa.

Więcej tutaj>>

 

 

 

RISING STAR...

Hotel Loft znalazł się w gronie obiektów nominowanych do prestiżowej nagrody. Zostaliśmy docenieni za to, iż, mimo krótkiego stażu, wyróżniamy się na rynku bogatą ofertą oraz innowacyjnymi rozwiązaniami!

 

 

 

XVI Piknik Kawaleryjski z naszym udziałem

Hotel Loft 1898 tworzy nową tradycję! Nasi Goście kolejny raz mieli okazję podziwiać wspaniały orszak kawalerii ułanów, który przemaszerował przed hotelem w ramach XVI Pikniku Kawaleryjskiego. Byliśmy również sponsorem III nagrody - lancy - w konkursie sprawności kawaleryjskiej. Gratulujemy zwycięzcom!

 

 

 

ANDRZEJ WAJDA O NASZYM HOTELU...

Andrzej Wajda, przy okazji swojej jubileuszowej wizyty w Suwałkach, zatrzymał się w Hotelu Loft 1898. Mistrz, podczas wywiadu udzielanego jednej z lokalnych stacji radiowych, powiedział: " ten hotel, w którym mieszkamy, który jest przerobiony z koszar [...] dawniej nikt nawet nie myślał, że w Warszawie taki hotel, coś takiego może powstać: pomysłowego, tak wyrazistego, takiego przyjaznego, bardzo mnie to poruszyło...".

Fot. Marta Orłowska, suwalki24.pl

 

 

NOWA ATRAKCJA W LOBBY BARZE

Absolutna nowość!
Zapraszamy wszystkich do Lobby Baru na miłe spędzenie czasu przy partyjce bilarda. Ekscytujące bilardowe pojedynki i rywalizacja na odpowiednim poziomie sportowym zagwarantuje Wam emocje i wspaniałą zabawę. Czas umili Wam specjalna Oferta Gracza : Piwo Pilsner + Kubełek serowy 
Zapraszamy ! 

 

 

 

 

Hotel LOFT zaprasza na transmisje najważniejszych wydarzeń sportowych. W Lobby Barze sportowe emocje sięgają najwyższych lotów. Przygotowaliśmy także specjalną ofertę dla kibica. 

Zapraszamy!

 

 

Absolutnie wyjątkowy wywiad z liderem legendarnej grupy Lady Pank w loftowej scenerii. Zachęcamy do obejrzenia na Futbolfejs.pl!

 

Hotel LOFT 1898 - Miejsce Przyjazne Rowerzystom

    

Audytorzy szlaku Green Velo poprzeczkę ustawili wysoko. Hotel LOFT 1898 musiał najpierw przejść całą procedurę weryfikacji. Obiekt wnikliwie sprawdzano pod kątem kryteriów „przyjazności dla rowerzystów” oraz posiadania w ofercie usług dedykowanych turystom rowerowym.

Wynikiem audytu było przyznanie naszemu hotelowi rekomendacji MPR - Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo.

Wszystkich miłośników dwóch kółek zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty i do odwiedzenia Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Więcej inforamcji o szlaku można znaleźć na stronie www.greenvelo.pl

 

 

   Złoto dla Hotelu LOFT 1898

Hotel LOFT 1898, jeden z najciekawszych obiektów hotelarskich w północno-wschodniej Polsce, doczekał się uznania branży budowlanej. Otrzymał tytuł „Budowa Roku 2014”. Połącznie zabytkowego charakteru obiektu z nowoczesnym designem nagrodzono złotą statuetką.

Zespół hotelowo-wypoczynkowo-konferencyjny z zapleczem - Hotel LOFT 1898, usytuowany na terenach powojskowych w Suwałkach wygrał w kategorii Obiekty Zabytkowe. Białostocki Oddział Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa docenił nieprzeciętne walory hotelu, którego budowa trwała ponad dwa lata.

Adaptacja XIX-wiecznego budynku dawnych koszar na potrzeby nowoczesnego hotelu była nie lada wyzwaniem. Podjęła je wielokrotnie nagradzana za swoje realizacje firma ANATEX z Białegostoku. Wynik prac konserwatorskich i budowlanych okazał się wielkim sukcesem.

Piękno zabytkowych wnętrz, którym nadano charakter postindustrialny, docenili już goście odwiedzający Hotel LOFT 1898. - Rewelacyjny hotel. Majstersztyk wykonania, odbudowy starego budynku z dbałością o szczegóły i jakość materiałów - ocenia pan Jan z Warszawy. Podobnych opinii jest więcej.

Teraz wyjątkowy obiekt zyskał uznanie ekspertów. Uroczysta Gala, podczas której wręczono statuetki laureatom konkursu „Budowa Roku 2014 w Regionie Północno-Wschodnim” odbyła się 23 października w budynku Politechniki Białostockiej.

 

Wieczór piwny w Hotelu Loft 1898

22.10.2015 (czwartek), godzina 18:30

W roli głównej najbardziej znane czeskie piwo - Pilsner Urquell.

W programie:

 • narodziny złotego piwa - składniki, warzenie i różnice w stosunku do innych lagerów
 • degustacja, serwowanie oraz rola barmana
 • nagrody od marki
 • specjalny bar w kształcie beczki
 • czeska kuchnia

 

Niedzielne Czytanie Bajek

Serdecznie zapraszamy wszystkich  rodziców ze swoimi pociechami na niedziele czytanie bajek o godzinie 12.00 do Lobby Baru - Hotelu Loft 1898. Bajki swojego dzieciństwa zaprezentują najmłodszym przedstawiciele środowisk artystycznych i duszpasterstwa, władz samorządowych, lokalnych drużyn sportowych oraz mediów.
Dla najmłodszych będzie to wyjątkowa okazja do poznania świata literatury oraz spotkania znanych osób.

Patronat medialny: 
- www.suwalki.info
- suwalki24.pl

kod promo
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij