Загрузка страницы ...

Подпишитесь на Newsletter

Бронирование онлайн

Заезд:
Выезд:
Уже с зл
Показать номера и цены

Marek Giersa. Wystawa fotografii

Kantyna Coctail Bar w Hotelu Loft ponownie przeobraził się w przestrzeń wystawienniczą. Tym razem prezentujemy niebywałe zdjęcia jednego z najbardziej rozpoznowalnych fotografów uroków naszego regionu. To właśnie prace Marka Giersy najdoskonalej oddają powiedzenie 'magiczna Suwalszczyzna'.

Nieco przymglone i nieoczywiste fotografie przywodzą na myśl obrazy mistrzów impresjonizmu. Taka też jest nasza kraina: mieniąca się barwami, inna o każdej porze roku i dnia, nigdy do końca nie odkryta i skrywająca jeszcze wiele niespodzianek.

Wystawa w Hotelu Loft jest pierwszą indywidualną wystawą Marka Giersy, w całości poświęconą Suwalszczyźnie. Prezentujemy 20 prac fotografa wykonanych w ciągu ostatnich lat. Prace można oglądać do końca listopada br.

Patronatem honorowym wystawę objął Starosta Suwalski.

Zapraszamy!

 

MAREK GIERSA – urodzony w Suwałkach w 1977 roku, z wykształcenia ekonomista. Fotografią zajął się 14 lat temu, amatorsko, i, jak podkreśla, do dziś się jej uczy.

Głównym tematem swoich zdjęć Marek Giersa uczynił przyrodę regionu. Jego prace szybko zostały dostrzeżone przez wydawców albumów poświęconych Suwalszczyźnie. Fotografie Giersy znalazły się m.in. w albumie „Koloryt ziemi suwalskiej” powiatu suwalskiego i „Suwalski Park Krajobrazowy”.

Były też wystawy. Wybrane fotografie Giersy prezentowano w Galerii Jednego Obrazu. Kilkakrotnie jego prace można było zobaczyć podczas wystaw zbiorowych, m.in. w Galerii Plaza i Galerii PAcamera,  podczas wystawy poplenerowej Suwalskiej Grupy Twórczej.

Zdjęcia suwalczanina były też częścią wystawy pod patronatem Polskiej Akademii Nauk, zatytułowanej „Czarnobyl. 30 lat po katastrofie”, pokazującej elektrownię i zamkniętą strefę wokół niej.

Jednak to Suwalszczyzna, jej specyfika, stała się głównym tematem zdjęć Marka Giersy. Właśnie na jego fotografiach można odnaleźć słynną „magię” miejsca, spowitego mgłami, nieoczywistego, kryjącego nieprzebrane bogactwo wrażeń.

 

промо-код
Этот веб-сайт использует куки.

По его просмотр вы принимаете наши Cookies политики, в соответствии с настройками браузера.

ОК, закройте