Hotel Loft 1898, Suwałki
Banner background

Attractions of Sudovia

  1. Home page
  2. Hotel
  3. Attractions of Sudovia

Baśniowe krajobrazy, liczne zabytki i specyfika wielokulturowego regionu sprawiają, że pobyty na Suwalszczyźnie mogą stać się przygodą życia.

Niepowtarzalny klimat
Niepowtarzalny klimat

Niepowtarzalny klimat

Północno- wschodnia Polska. Styk Trzech Państw. najbardziej pokiereszowana przez lodowiec kraina… wydaje na swój świat plony uprawiane przez rumianych rolników, urodzajna w pola obfitujące w aromatyczne zioła muskane niczym niepohamowanym wiatrem. Sielskie widoki, leniwie pasących się krów, krzyża na Górze Cisowe, wartko płynącej Czarnej Hańczy, dojrzewających zbóż… Jesteśmy bliżej słońca i chmur nie tylko dzięki ukształtowaniu terenu. To za sprawą ludzi, którzy prostą pracą i czystością serc dostarczają nam składniki, takie jak kiedyś- smaczne i soczyste

Komfortowy wypoczynek

Komfortowy wypoczynek

Wybierz Suwalszczyznę

Magiczne wschody słońca, bajeczne krajobrazy, doskonałe trasy rowerowe, niezliczone ścieżki krajoznawcze z dala od zgiełku, korków i tłumów. W połączeniu z możliwościami Hotelu LOFT 1898 otrzymujemy ofertę kompletną. Idealną dla osób planujących odpoczynek w Polsce.

Atrakcje w okolicy

Atrakcje w okolicy

Dzięki możliwościom, które daje nam niesamowita Suwalszczyzna, jesteśmy w stanie zorganizować naszym Gościom dodatkowe atrakcje podczas pobytów w naszym obiekcie.
Spływy kajakowe, paintball, narty wodne, parki linowe, czy kulig z domowym grzanym winem, to idealne propozycje na połączenie na aktywny odpoczynek z zdala od zgiełku miast i tłumu ludzi.

Suwałki

Suwałki

O Suwałkach mówi się, że są biegunem zimna. Mieszkańcy wolą nazywać je „Pogodnymi Suwałkami”, bo zawsze panuje tu pogoda ducha, a surowy klimat sprzyja ludzkiej życzliwości. Doświadczył tego każdy, kto odwiedził nasze strony.

Suwałki położone są na północno-wschodnim krańcu Polski, w pobliżu granicy z Litwą, Białorusią i Rosją. Miasto liczy 69 000 mieszkańców.

Dumą Suwałk jest neoklasycystyczna zabudowa ulicy Kościuszki, dziś z wielką starannością odnawiana. Wzdłuż tej ulicy rozlokowała się większość zabytków: dom Marii Konopnickiej, dom rodziny noblisty Czesława Miłosza, dom znakomitego malarza Alfreda Wierusza Kowalskiego oraz trzy kościoły: katolicki, ewangelicki i dawna cerkiew prawosławna, dziś służąca katolikom.

W „Pogodnych Suwałkach” przeszłość niezauważalnie przechodzi w teraźniejszość. W ostatnich latach dzięki funduszom europejskim powstało wiele nowoczesnych obiektów, których nie powstydziłyby się metropolie: nowoczesny Suwalski Ośrodek Kultury z salą widowiskową na 700 osób, aquapark - oba usytuowane tuż obok Hotelu Loft 1898, stadion piłkarski z podgrzewaną murawą, Arena Suwałki, Park Naukowo-Technologiczny Polska Wschód iraz plac Marii Konopnickiej.

Wigierski Park Narodowy

Wigierski Park Narodowy

Wigierski Park Narodowy to obszar unikatowy w skali Polski ze względu na krajobraz pojezierny powstały podczas najmłodszego zlodowacenia – północnopolskiego. Nie ma w Polsce innego parku narodowego z takim bogactwem jezior. W parku znajdują się 42 JEZIORA o łącznej powierzchni około 28 km kw. Największe, najgłębsze i najatrakcyjniejsze jest JEZIORO WIGRY. Na szczególną uwagę zasługują niewielkie śródleśne jeziorka o herbacianym kolorze (nadanym im przez kwasy humusowe), zwane na Suwalszczyźnie SUCHARAMI. Jest ich w parku 20 i nie ma w Polsce drugiego takiego miejsca, gdzie byłoby ich tak wiele.

Również RZEKI przepływające przez Wigierski Park Narodowy zasługują na szczególną uwagę. Największa z nich to CZARNA HAŃCZA – jeden z najatrakcyjniejszych szlaków kajakowych w kraju.

Do uprawiania turystyki na obszarze parku udostępniono 250 km oznakowanych szlaków pieszych i rowerowych, szlaki wodne (Czarną Hańczą i Jeziorem Wigry) oraz ŚCIEŻKI EDUKACYJNE. Plaże i kąpieliska znajdują się w Krzywym (nad J. Czarnym) oraz w Starym Folwarku i Gawrych Rudzie (nad J. Wigry).

Punkty widokowe (wieże, platformy i pomosty) zlokalizowane są w miejscowościach: Lipniak, Nowa Wieś, Tartak, Stary Folwark, Krzywe, Gawrych Ruda, Bryzgiel, Krusznik, Słupie.

Suwalski Park Krajobrazowy

Suwalski Park Krajobrazowy

Suwalski Park Krajobrazowy należy do najpiękniejszych zakątków Polski. Turystów krajowych i zagranicznych przyciąga i urzeka unikatowym krajobrazem polodowcowym z licznymi i różnorodnymi formami młodogacjalnej rzeźby (kemy, ozy, moreny czołowe, doliny rzeczne, głazowiska, jeziora rynnowe i wytopiskowe).

Zwiedzanie SPK umożliwiają liczne szlaki piesze o łącznej długości ponad 74 km oraz oznakowane ścieżki poznawcze: 

Na terenie parku wytyczono ponadto trasy rowerowe: „Wokół jeziora Hańcza”, „Na Górę Zamkową”, „Do Góry Cisowej” oraz „Doliną Czarnej Hańczy z Suwałk do Suwalskiego Parku Krajobrazowego”.

Do największych atrakcji turystycznych Suwalskiego Parku Krajobrazowego należą: Jezioro Hańcza ( najgłębsze jezioro w Polsce), Dolina Czarnej Hańczy, Głazowisko, Bachanowo, Góra Cisowa, Kompleks archeologiczny na Górze Zamkowej, Smolniki z panoramą smolnicką.

WOSiR Szelment
WOSiR Szelment

WOSiR Szelment

Ośrodek SZELMENT położony jest u stóp góry Jesionowej, która wznosi się nad przepiękną kotliną polodowcową z jeziorem Szelment. WOSiR ma do zaoferowania siedem wyciągów plus przenośnik taśmowy, lodowisko naturalne, trasy biegowe, snowpark, a także wypożyczalnię sprzętu narciarskiego.

Latem natomiast atrakcją Ośrodka jest elektryczny wyciąg nart wodnych o długości 1000 m, park linowy i wspinaczkowy, czylitrzy trasy o różnej skali trudności rozwieszone na 46 podporach, wspaniałe pole do paintballa, wypożyczalnia rowerów oraz 18-dołkowe pole do minigolfa.

Góra Jesionowa w latach międzywojennych służyła do startów szybowców. W ostatnich latach wielokrotnie organizowano tu obozy lotniarskie. Jezioro Szelment jest głębokie, a woda bardzo czysta. // Fot. facebook/Wosir Szelment

Spływy Kajakowe

Spływy Kajakowe

Mapę głównych tras kajakowych Suwalszczyzny tworzą cztery rzeki: Czarna Hańcza, Rospuda, Marycha i Szeszupa. Każda z nich jest inna i ma swoje urokliwe oblicze. Spływy kajakowe można rozpocząć w dowolnym miejscu w zależności od umiejętności turysty i czasu, jaki chcemy spędzić korzystając z uroków natury. Organizacją spływów zajmują się wyspecjalizowane firmy z licencjami. Czarna Hańcza to jedna z najpiękniejszych rzek w Polsce. Niezwykle atrakcyjna, leniwie sunąca się przez obszar Puszczy Augustowskiej. Trasy są przeznaczone zarówno dla amatorów jak i doświadczonych kajakarzy. Rospuda i dalej z nią Szeszupa to rzeki bardziej wymagające, ale dostarczające większych wrażeń i przygód. Marycha to spokojna rzeka, której koniec znajduje się na trójstyku granic Polska/Litwa/Białoruś.

Sam zdecyduj, którą rzeką chcesz płynąć, a my dopełnimy wszelkich formalności.

Rowerem przez Suwalszczyznę

Rowerem przez Suwalszczyznę

Suwalszczyzna to doskonałe miejsce do uprawiania turystyki aktywnej, zwłaszcza rowerowej. Malownicze trasy i zróżnicowana rzeźba terenu sprawiają, że okoliczne szlaki rowerowe należą do najciekawszych w północno-wschodniej Polsce.

Szlaki rowerowe w Wigierskim Parku Narodowym:

Międzynarodowy szlak rowerowy R11. Oznaczenie: zielony rower, pod nim symbol R11. Fragment trasy, która docelowo ma połączyć Ateny (Grecja) z Przylądkiem Północnym (Norwegia). Na terenie WPN przebiega na odcinku Bryzgiel – Płociczno – Stary Folwark – Czerwony Folwark – Maćkowa Ruda – Wysoki Most – Pogorzelec (30 km).

Podlaski Szlak Bociani. Oznaczenie: czarny rower, pod nim czerwony pasek. Szlak prowadzi z Białowieży do miejscowości Stańczyki na północno-wschodnich krańcach województwa warmińsko-mazurskiego. Na terenie WPN prowadzi przez Czerwony Krzyż – Czerwony Folwark – Stary Folwark – Krzywe – Lipniak (20 km).

Szlak Dowspuda - Stary Folwark. Oznaczenie: czarny rower, pod nim niebieski pasek. Na terenie WPN przebiega na odcinku Mała Huta – Leszczewo – Stary Folwark (7 km).

Szlak Krzywe - Stary Folwark. Oznaczenie: czarny rower, pod nim żółty pasek. Prawie w całości prowadzi przez teren WPN (7km).

Wokół Jeziora Wigry -  Krzywe- Wigry- Czerwony Krzyż- Bryzgiel- Gawrych Ruda- Sobolewo- Krzywe (49km)   Opis trasy

 

Szlaki rowerowe w Suwalskim Parku Krajobrazowym:

„Wokół jeziora Hańcza”: Turtul – Wodziłki – Stara Hańcza –Przełomka – Bachanowo – Turtul (22 km)

„Na Górę Zamkową”: Turtul – Szeszupka – Rutka – Szurpiły – Kazimierówka – Szurpiły – Turtul(18,5 km)

„Do Góry Cisowej”: Smolniki – Udziejek Dolny – Gulbieniszki – Sidory – Kleszczówek – Smolniki (12 km).

„Doliną Czarnej Hańczy z Suwałk do Suwalskiego Parku Krajobrazowego”: Suwałki – Bród Stary – Potasznia – Żywa Woda – Okrągłe – Podwysokie Jeleniewskie – Rutka – Malesowizna (12,7 km)

 

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo

Oznaczenie: czarny rower, pod nim nazwa i logo trasy. Trasa prowadzi przez pięć województw: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie, podkarpackie (1980 km). Na terenie województwa podlaskiego prowadzi od granicy województwa warmińsko-mazurskiego  w miejscowości Gromadczyzna (gmina Wiżajny) przez Suwałki, Wigierski Park Narodowy, Augustów, Biebrzański Park Narodowy, Goniądz, Tykocin, Narwiański Park Narodowy, Białystok, Supraśl, Siemianówkę, Białowieski Park Narodowy, Hajnówkę, Mielnik do granicy z woj. lubelskim w miejscowości Niemirów. 

Audytorzy szlaku Green Velo przyznali Hotelowi LOFT 1898 rekomendację MPR - Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo. To oznacza, że nasz obiekt spełnia wszelkie wymagania  „przyjazności” oraz posiada w swojej ofercie usługi dedykowane turystom rowerowym.

Więcej inforamcji o szlaku można znaleźć na stronie www.greenvelo.pl

 

 

Aquapark Suwałki

Aquapark Suwałki

Suwalski Aquapark to nowoczesne, wielofunkcyjne centrum sportowo-rekreacyjne, które spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Znajdą tu Państwo kilka współdziałających ze sobą stref: Rekreacyjną z mnóstwem atrakcji (m.in. zjeżdżalniami, jacuzzi, „sztuczną rzeką” , masażami wodnymi, biczami, gejzerami);

Strefę Saun (kilka rodzajów: suchą, parową, na podczerwień); Grotę Solną; Basen Sportowy z dużą widownią.

Dodatkowo na terenie obiektu można skorzystać z Fitness Clubu, usług Fryzjersko – kosmetycznych oraz Centrum Rehabilitacyjnego. Te strefy uzupełnia, a właściwie łączy, gastronomia – bar suchy i mokry.

Niezależnie do tego, czy oczekują Państwo mocnych wrażeń, czy też przeciwnie, chcą Państwo od nich uciec i się odprężyć. Suwalski Aquapark to idealny wybór.

Movement Arena Suwałki

Movement Arena Suwałki

Movement Arena Suwałk to obiekt, w którym atrakcje czekają na każdego: od maluchów, którzy mogą spędzić czas na cztero-kondygnacyjnym małpim gaju i dmuchanych zjeżdżalniach, aż po ich rodziców i dziadków, na których czekają m. in. korty do squsha, czy siłownia. Główne atrakcje Movement Areny to jednak nadal park trampoli, strefa parkour oraz strefa laserów z kilkusetmetrowym labiryntem. Urodziny, imprezy firmowe, wieczory kawalerskie, czy panieńskie, rodzinne spotkania sportowe, lekcje wychowania fizycznego, czy szkolne wycieczki to tylko niektóre z wielu możliwości spędzeniu czasu na Arenie w większej grupie.

 

 

Special packages

To make your stay unforgettable
Take a look at the special offers we have to offer at Hotel Loft 1898!
See all
  • Banquets
    and events
    Corporate events, premieres, presentations and business meetings
mobile nav bg
View on map
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close